Eliáš se v přípravě podílel gólem a asistencí na výhře New Jersey

9:00
NEW YORK - Český hokejový útočník Patrik Eliáš se podílel gólem a asistencí na vítězství New Jersey v sobotním přípravném utkání na nový ročník NHL v Brooklynu nad New Yorkem Islanders 3:0. Dvěma přihrávkami pomohl k výhře Edmontonu nad Vancouverem Aleš Hemský a při vítězství St. Louis nad Dallasem 3:2 v prodloužení zaznamenali asistenci Dmitrij Jaškin, Roman Polák a Vladimír Sobotka.

Český hokejista New Jersey Devils Patrik Eliáš (vpravo) a John Tavares z New Yorku Islanders foto: ČTK

Eliáš po problémech s tříslem nastoupil v přípravě za Devils poprvé a v 36. minutě zvýšil na 2:0. Na začátku třetí třetiny po jeho asistenci završil skóre v přesilovce Steve Bernier. "Patrik je jedním ze srdcařů týmu a je hezké jej mít zpět v sestavě," řekl deníku The Star-Ledger trenér New Jersey Pete DeBoer. "První třetina byla těžká na plíce a nohy. Ale pak už jsem se cítil líp," prohlásil Eliáš, který zářil ve formaci s Jacobem Josefsonem a Damienem Brunnerem.

"Je to opravdu kvalitní hráč. Chytrý a má přehled. Je trpělivý, má dobrou střelu a je kreativní a pořád v pohybu," chválil Eliáš Brunnera, který je v Devils na zkoušce. Jaromír Jágr po zranění v dolní části těla v sobotu ještě s týmem Devils netrénoval. Mezi třináctkou hráčů, kteří nenastoupili v duelu v Brooklynu a připravovali se v Newarku, jednačtyřicetiletý nejproduktivnější Evropan v historii NHL chyběl.

Bodovali všichni Češi v dresu St. Louis

Hemský asistoval v 56. minutě u trefy Ryana Smythe, který zvýšil náskok Oilers na 3:1. Pak ještě 71 sekund před koncem při power play Vancouveru přihrál Willu Actonovi, jenž do prázdné branky dovršil skóre. Bodovali všichni Češi v dresu St. Louis. Ve 29. minutě vyrovnával v duelu s Dallasem na 1:1 po asistencích Jaškina a Poláka Jared Schwartz a necelých pět minut před koncem zaznamenal přihrávku Sobotka u trefy Alexe Pietrangela na 2:2.

Brankář Petr Mrázek inkasuje gól na ledě St. Louis.

Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit třetí třetinu duelu s Bostonem při porážce 0:2 a po 41 sekundách jej překonal v přesilovce Carl Söderberg, střelec obou branek Bruins. Mrázek si jinak připsal sedm úspěšných zákroků. Za Winnipeg nastoupil na celý zápas proti Minnesotě Ondřej Pavelec a zaznamenal 30 zásahů, ale porážce 3:4 po samostatných nájezdech nezabránil.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL

Pittsburgh - Columbus 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)
Branky: 25., 31. a 33. J. Jokinen - 9. a 48. Jenner, 2. Dubinsky, 23. Atkinson, 60. MacKenzie.

Buffalo - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 31. Pysyk, 33. Foligno - 56. a rozhodující sam. nájezd McClement, 50. Devane.

Detroit - Boston 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 39. a 41. Söderberg. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 19 minut, z osmi střel inkasoval jednu branku a měl úspěšnost zákroků 87,5 procenta.

Montreal - Carolina 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 56. Bournival - 15. Bowman, 23. Skinner, 38. Gerbe.

Tampa Bay - Florida 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 4. Malone, 11. St. Louis, 32. Brown, 53. Stamkos, rozhodující sam. nájezd Drouin - 45. a 60. Butler, 30. Gudbranson, 33. Kulikov.

New York Islanders - New Jersey 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Josefson, 36. Eliáš, 43. Bernier (Eliáš). Hráno v Brooklynu.

St. Louis - Dallas 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 29. Schwartz (Jaškin, Polák), 56. Pietrangelo (Sobotka), 63. Berglund - 26. Chiasson, 41. Jamie Benn.

Minnesota - Winnipeg 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 7. McMillan, 17. Coyle, 52. Suter, rozhodující sam. nájezd Pominville - 28. O´Dell, 37. Cormier, 40. Postma. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal 65 minut, inkasoval z 36 střel tři branky a úspěšnost zákroků měl 91,7 procenta.

Edmonton - Vancouver 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 13. Gagner, 25. Perron, 56. Smyth (Hemský), 58. Jakupov, 59. Acton (Hemský) - 2. Santorelli, 57. Hansen.

San Jose - Phoenix 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. Hamilton, 32. Demers, 64. Couture - 11. Ekman-Larsson, 40. Miele.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...