Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slávista Hertl si nechal sešít krvavý šrám a přihrál na vítězný gól

Sport

  13:08
PLZEŇ - Výraznou postavou čtvrtého semifinále hokejové extraligy na plzeňském ledě, v němž Slavia zažehnala hrozbu mečbolů "Škodovky", byl talentovaný útočník Tomáš Hertl, který přihrál na vítězný gól. Navíc po faulu na něj, kdy mu Jiří Hanzlík roztrhl čepelí hole obočí, hráli Pražané před polovinou utkání čtyřminutovou přesilovku, následně ještě vylepšenou dalším vyloučením na dvojnásobnou početní výhodu.

Hokejista Slavie Tomáš Hertl se raduje foto: ČTK

"Bylo to moje první takové zranění. Jak jsem dostal hokejkou pod plexi, tak jsem se bál, aby to nebylo přímo do oka. Když jsem zjistil, že mě do něj netrefil, tak jsem věděl, že to bude v pohodě. Šel jsem do šatny na šití. Bylo to pět stehů a vrátil jsem se hned na led," popisoval Hertl novinářům nepříjemný zásah vysokou holí. "K hokeji to patří, stane se to. Byla to smůla. Chtěl mi zvednout hokejku a vlastně se mi potom i omluvil. Jsem rád, že jsem se stihl vrátit do hry a pomoci týmu," odmítl úmysl zranit soupeře ze strany zkušeného zadáka Indiánů.

K TÉMATU

"Když mě ještě ošetřovali v kabině, tak někdo přiběhl a hlásil, že dal Káca (Petr Kadlec) gól, tak jsem byl rád, že to zranění za něco stálo," řekl devatenáctiletý forvard k vyrovnávací trefě slávistického kapitána na 2:2. Svěřenci Vladimíra Růžičky sice na západě Čech na začátku druhé třetiny prohrávali 1:2, ale díky dvěma brankám v přesilových hrách dokázali utkání otočit ve svůj prospěch.

"Hlavně že nám to tam z přesilovek konečně spadlo. Už v předchozích zápasech jsme v nich měli dost šancí. Jsem rád, že jsme to tady zvládli. To vítězství je pro nás nesmírně důležité, protože jsme v zápase měli hodně kritických momentů v oslabeních. Dokázali jsme to ale ubojovat," prohlásil odchovanec Slavie a zároveň nejmladší hráč sestavy.

Tvrdá hra mu nevadí. Mám to rád, říká

"Oproti předchozím zápasům jsme do toho vlétli od první třetiny a vyplatilo se nám to. Myslím si, že jsme byli mnohem lepším týmem," chválil Hertl agresivní pojetí svého mužstva. Čtvrtý souboj mezi oběma týmy přinesl o poznání více osobních soubojů než předchozí tři utkání. Hráči na obou stranách důsledně dohrávali osobní souboje.

"Tvrdou hru musím sám produkovat, protože na ni mám parametry. Vůbec mi to nevadí. Od toho je hokej kontaktní a takovou hru mám rád," prohlásil hráč širšího kádru reprezentace. "Celou sezonu hrajeme takový hokej, protože máme hodně vysokých hráčů. Snažíme se všechny dohrávat a teď to vyšlo zrovna na Koviho (Jana Kováře)," prohlásil směrem k několika důrazným atakům svých spoluhráčů na nejproduktivnějšího hráče Indiánů během zápasu.

"Musíme hráče jako Martina Straku, Honzu (Kováře) nebo Tomáše Vlasáka dohrávat a znepříjemnit jim ten hokej. Když se jim nejde do těla, tak jsou strašně šikovní rukama," uzavřel Hertl debatu nad důrazným stylem Slavie.

Autor: