Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Hokejisté Litvínova i přes vyřazení sklidili od fanoušků ovace

Sport

  22:59
LITVÍNOV - Velkého aplausu vyprodaného hlediště na Zimním stadionu Ivana Hlinky se dočkali hokejisté Litvínova, přestože v pondělí prohráli s Třincem 2:4 a sezona pro ně skončila ve čtvrtfinále.

Litvínov. foto: ČTK

Benzina totiž v závěru základní části předvedla finiš, který ji posunul po předchozím nevydařeném období do předkola, pak překonala i favorizovanou Plzeň a vítězi základní části odolávala do šestého zápasu.

Třinec je v semifinále, pro Litvínov sezona končí - VÍCE ZDE

Dnes sice Litvínov vedl už od druhé minuty po brance Matěje Stříteského, ale po obratu Třince už na popáté v play off nepotvrdil svou sílu v domácím prostředí. "Neřekl bych, že nám došly síly. Začali jsme výborně, ale pak jsme z přemíry snahy udělali chyby, které tak zkušený tým jako Třinec dokázal využít," řekl novinářům litvínovský kapitán Roman Vopat. Podle něj dostal soupeře na koně gól na 1:1. "Pak jsme dostali gól do kabiny na 1:2, což bylo nepříjemné, ale důležitý byl jejich vyrovnávací gól."

Musím klukům poděkovat, říká kapitán Litvínova Vopat
I přes vyřazení ve čtvrtfinále je Vopat z celkového pohledu spokojený, i když momentálně převládalo velké zklamání. "Když už nás všichni odepisovali, tak jsme makali. My jsme měli občas kolísavé výkony, ale s příchody Volkeho a trenéra Kýhose jsme se semkli a hráli jsme jiný styl hokeje. Musím klukům poděkovat. Na tu bídu, jak jsme začali, tak to byla nakonec výborná sezona," doplnil Vopat.

Podle něj neměl Litvínov v play off co ztratit, proto soupeře hodně trápil.

Litvínov - Plzeň (Volke nepřipustil žádné komplikace).

"Šli jsme do toho jako outsideři, porazili jsme Plzeň, která byla favorit a pak jsme mohli porazit kohokoli. Potrápili jsme Třinec, který v lize nemá konkurenci a to bude plus do dalších let," věří Vopat, podle něhož rozhodlo sérii to, že nedokázal Litvínov uspět v Třinci. "Vyhráli jsme v Plzni, ale v Třinci jsme to nedokázali." Brzy pětatřicetiletý Vopat už v Litvínově na své působení z posledních svou sezon nenaváže. Rodinu má v USA a chce se jí věnovat. Už před sezonu říkal, že bude jeho poslední.

"Na 99,9 procenta budu končit. Na jednu stranu je to hezký konec, ale na druhou ne. Chtěl bych poděkovat fanouškům, že mi udělali hezký konec kariéry. Chtěl bych se věnovat rodině, je o těžké rozhodnutí, ale chtěl bych vidět děti vyrůstat. Neviděl jsem je celou sezonu, naposledy o Vánocích. Hokej není všechno, měl jsem hezkou kariéru a doufám, že budu mít i hezký život," dodal se slzami v očích hokejový světoběžník, který se na sklonku kariéry vrátil do mateřského klubu.

Volke se chce v extralize usadit
Naopak gólman Martin Volke, objev sezony, by se chtěl v nejvyšší soutěži usadit. "To je otázka na vedení, ještě jsme to neřešili. Uvidíme, jak se Litvínov domluví s Ústím. Já to nebudu řešit. Chci si teď odpočinout a uvidíme, co přijde," řekl Volke, který ještě před půl rokem vypomáhal v truhlářské dílně a teď je o něj zájem v extralize. "Takhle to v životě asi chodí. Je to nádhera, já vlastně chytal poprvé play off a užil jsem si to," usmíval se.

Devětadvacetiletý Volke působil převážně ve třetí nejvyšší soutěži, z Ústí nad Labem v této sezoně odešel hostovat také do prvoligových Litoměřic a při zdravotních potížích Petra Fraňka a Jaroslava Hübla si jej vypůjčil Litvínov. Pomohl mu do play off, vyřadit Plzeň i trápit Třinec. "Rozhodly maličkosti. Vedli jsme 1:0, měli jsme dát další gól, ale nedali. Pak jsme dostali smolný gól na 1:1 a před koncem třetiny na 1:2. Ve třetí třetině jsme chtěli, ale bohužel jsme branky nedali. Tak to bývá, když se moc chce, tak to nejde. Je to o štěstí a my jsme si ho už asi vybrali v minulých zápasech," dodal Volke.

Autoři: ,

Arcon Personalservice GmbH
Instalatér do Německa

Arcon Personalservice GmbH

nabízený plat: 75 260 - 90 320 Kč