Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hokejisté se sešli v Praze před MS, k týmu se připojil Pavelec

Sport

  17:38
PRAHA - Hokejová reprezentace se v úterý v Praze sešla před odletem na mistrovství světa ve Stockholmu. K národnímu týmu se připojila první posila ze zámořské NHL, plánovaná brankářská jednička Ondřej Pavelec.

Hokejisté srazu reprezentace. foto: ČTK

Obránce Ladislav Šmíd se k mužstvu připojí ve středu krátce před odletem přímo na letišti, dalších osm hráčů se bude kouči Aloisi Hadamczikovi hlásit na večerním tréninku ve Stockholmu.

Kompletní nominace české reprezentace na MS

"Se všemi jsme v kontaktu a jsou (zdravotně) v pořádku," řekl Hadamczik novinářům. V úterý se mu hlásilo šestnáct hráčů z pětadvacetičlenné nominace, kterou zveřejnil v neděli večer po skončení Českých hokejových her. V pořádku jsou i obránce Zdeněk Kutlák a útočník Zbyněk Irgl, kteří byli v posledních dnech nemocní. Oba nechyběli na ledě Tipsport areny.

Hadamczik připravil pro hráče kratší trénink na vstřebání únavy po brněnském turnaji. Na led se těšil i Pavelec, který se vrátil do Česka z Winnipegu. "Sice jsme mohl letět přímo do Stockholmu, ale skončili jsme (v NHL) brzy, takže jsme využil možnost přiletět přímo do Čech. Potřeboval jsme přivézt nějaké věci, něco si zařídit a navíc si můžu i zatrénovat s týmem," uvedl Pavelec, kterého čeká třetí start na mistrovství světa. Ve sbírce má zlato z roku 2010 a stříbro z roku 2011.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!