Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Sparta po čtrnácti zápasech nebodovala. Její sérii ukončil Zlín

20:41aktualizováno  22:10
ZLÍN - Hokejisté Vítkovic prohráli v 25. kole extraligy s Litvínovem 1:2 v prodloužení a připsali si porážku pátou porážku z posledních šesti zápasů. Ostravané tak nenavázali na úterní výhru nad posledním Chomutovem (8:3). Zápas rozhodl v čase 61:12 útočník Robin Hanzl a Severočeši se radovali ze čtvrtého vítězství za sebou.

Radost hokejistů Zlína foto: ČTK

Hlasy trenérů po utkání

Juraj Jurík (Zlín)
"Utkání bylo dramatické, vývoj se přeléval z jedné strany na druhou. Tým se semknul a tohoto vítězství proti celku, jakým je Sparta, si moc vážíme. Brankář Tomáš Štůrala chytil příležitost za pačesy a jeho výkon nám pomohl k obratu. V závěru jsme byli šťastnější. Za průběh a bojovnost jsme si výhru zasloužili."

Zdeněk Moták (Sparta)
"Lehce nabytý náskok jsme lehce pozbyli. Obrat přikládám slabé koncentraci ve druhé třetině, do níž jsme vstoupili špatně a domácí po zásluze potrestali naše chyby. Potřebovali jsme, aby si Tomáš Pöpperle odpočinul, proto jsme poslali do branky Tomáše Krále. To se nám ale bohužel nevyplatilo, neboť ostatní hráči mu nepomohli. Byl to zápas plný střetů, dobrých akcí a s kvalitní diváckou kulisou."

"Hráli jsme doma, bod je pro nás málo. Soupeř ale odehrál skvělé utkání. Hodně se po výměně trenérů zvedli," popsal domácí kanonýr Vladimír Svačina. Vítkovice si připsali už osmou porážku ve 14. domácím utkání v sezoně. Utkání sice začalo ve svižném tempu, ale diváci se v ostravské ČEZ Aréně dlouho nudili. První vzrušení jim připravili až v 10. minutě přihrávající domácí Valčák a střílející Kolouch. Ten ale přihrávku trefil velmi špatně a Francouze vůbec neohrozil. Gólu se diváci nedočkali ani v téměř čtyřminutové přesilovce Litvínova, který si vypracoval žádnou střeleckou pozici.

O nic lépe se ale nevedlo v početní výhodě ani domácím v úvodu druhé části, kdy minul odkrytou Francouzovu branku bek Barinka a v další šanci i Svačina. "Střílel jsem to přes obránce, ta šance nebyla tak jasná, jak to možná vypadalo z tribuny," popsal Svačina. Litvínov si první velkou šanci vypracoval ve 24. minutě. Proti osamocenému Trávníčkovi se ale vytáhl gólman Dolejš. Po Slobodově zaváhání získal puk hostující Jurčík a jeho dělovka z mezikruží minula branku.

Krátce poté, co se utkání přehouplo do druhé poloviny, si vzal slovo domácí kapitán Burger. Dva jeho pokus zlikvidoval pohotový Francouz, třetí rána šla těsně nad branku. Čekání na gól utnul v 37. minutě nejzkušenější litvínovský hráč Ručinský, který v oslabení sebral domácím puk, snadno projel do útočného pásma a švihem nad lapačku otevřel skóre. "V této části nás držel Francouz, ostatně jako v každém zápase," chválil litvínovského brankáře Ručinský, který se sedmou brankou v sezoně ujal vedení ve střelecké tabulce Litvínova.

Také ve třetí části hosté vsadili a poctivou defenzivu, naopak Vítkovicím se přestalo dařit v přechodu do útoku. K vidění tak bylo minimum šancí. A co prošlo, bezpečně lapil Francouz. Třetí nulu v sezoně přesto neudržel. V osmé přesilovce Vítkovic jej s pomocí teče ležícího obránce překonal Svačina a poslal utkání do prodloužení. "Přesilovka bez brankáře, to byl super tah. Byla to asi poslední šance, jak je přečíslit. Měli naše přesilovky výborně pokryté a přečtené. Trenér tam poslal Strapáče, který odvedl perfektní práci před brankou," komentoval závěr utkání Svačina.

V prodloužení domácí brankou obkroužil Hanzl a prostřelil Dolejše. "Dělba bodů je nakonec asi zasloužená. Ve druhé třetině nás Vítkovice přestřílely, na konci jsme udělali takový hloupý faul, který domácí potrestali vyrovnáním. Nakonec máme body dva, takže jsme spokojení," uzavřel Ručinský.

25. kolo hokejové extraligy

Pardubice - Třinec 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 59. Radil (Zdráhal, P. Sýkora), 61. T. Nosek (Radil, Benák) - 14. Polanský. Rozhodčí: Husička, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5, navíc Bonk (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7293.
Pardubice: Hudáček - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Zdráhal - P. Sýkora, Marha, Endál - Tybor, T. Zohorna, Somík - Radil, T. Nosek, Kousal - Rys, Moučka, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a P. Marek.

Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 43. Šimánek (Vydarený), 46. Dej (Vydarený), 47. Šimánek (Kudrna), 52. Červený (Mikuš), 60. Mertl (Šimánek) - 4. Bartek (Víšek, Bulík), 35. Valský (Zacha). Rozhodčí: Hodek, Šír - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc L. Květoň (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4256.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Liberec: Melicherčík - Kolmann, Derner, Voráček, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Šimek - T. Urban, Nedvěd, Vampola - Bartek, Bulík, Víšek - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Valský, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Zlín - Sparta Praha 6:5 (1:4, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Honejsek, Holík), 21. Honejsek (Čajánek), 23. Balaštík (Leška, O. Veselý), 25. Leška (O. Veselý), 26. F. Čech, 59. Zámorský (Leška) - 5. Pilař (P. Ton), 9. Rolinek (J. Hlinka, P. Ton), 18. Švrček (Krejčík), 19 Pilař (J. Hlinka, Klimek), 38. Pech (Kubát, Krejčík). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:3. Diváci: 5150.
Zlín: Horčička (19. Štůrala) - Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, Köhler - Ondráček, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Sparta Praha: Král (26. Pöpperle) - Pilař, Krejčík, Švrček, Kubát, Sičák, Philipp, Gřegořek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Forman, Simon, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Vítkovice  - Litvínov 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 56. Svačina (Roman, Sloboda) - 37. Ručinský, 62. Hanzl (Trávníček). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4117.
Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor, M. Hruška, Barinka, Bail - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, E. Němec, Húževka - Vandas, Burger, Szturc - Šedivý, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Litvínov: Francouz - Zeman, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kousalík, Posmyk - Ručinský, Hübl, Jánský - Trávníček, Hanzl, Martynek - J. Černý, Piroš, Majdan - R. Pšurný, Jurčík, Písařík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Kometa Brno - Rytíři Kladno 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Burian (Kuboš, Žižka), 14. J. Káňa II (Kempný, V. Němec), 20. Čermák (Brendl, Jan Hanzlík), 49. V. Němec (J. Káňa II). Rozhodčí: Homola, Mikula - Bryška, Lučan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno)
Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík - Brendl, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Dočekal, Koreis, Burian - Jenyš, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Kladno: Chábera (21. Cikánek) - David Růžička, T. Kaberle, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Majeský, Jankovič - Bajaruns, Patera, M. Hořava - Rudovský, Dragoun, Machač - Tenkrát, Dalecký, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Stach. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.