Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Vítkovice míří potřetí v řadě na nejstarší turnaj světa do Davosu

Sport

  16:00
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic se potřetí za sebou představí ve švýcarském Davosu na nejstarším turnaji světa Spenglerově poháru. Svěřenci trenéra Petera Oremuse budou na 87. ročníku ve známém alpském středisku obhajovat dvě třetí místa z uplynulých let.

Brankář Filip Šindelář z Vítkovic foto: ČTK

Vítkovice mají jistotu tří utkání: s Kanadou a Davosem v základní skupině, minimálně jednou si zahrají v play off a pak už bude vše záležet jen na jejich výsledcích. Kouč Oremus s kolegou Romanem Šimíčkem do poslední chvíle žili extraligou a soupeři se začali zaobírat až po pondělní extraligové předehrávce s Pardubicemi. "Zatím moc času nebylo, stihli jsme zjistit jen nějaké věci ohledně Kanady. Mají to poskládané z hráčů švýcarské ligy, ale jsou to vesměs Kanaďani, kteří mají něco odehráno v NHL a AHL, takže kvalita tam bude," řekl Oremus.

S Kanadou se Vítkovice poměří na úvod turnaje ve čtvrtek od 20:15. A doufají, že nezopakují start z roku 2011, kdy stejnému protivníkovi po hrubě nevydařené první třetině podlehli 1:7. Poraženého čeká v pátek souboj s domácím Davosem, kterému v průběžné tabulce švýcarské ligy patří páté místo. "Loni jsme viděli, že turnaj je velmi náročný, takže vytíženost hráčů bude maximální. Budeme muset hrát na čtyři kompletní pětky. Pevně věřím, že tak jako před rokem, kdy jsme turnaj odehráli velmi dobře, i letos se pobijeme o to, abychom se v něm udrželi co nejdéle," konstatoval Oremus.

Generální manažer klubu Petr Husička lovil i zvučná jména

Vítkovice částečně využily možnost posílit se o hráče z jiných klubů a v Davosu jejich dres obleče švýcarský zadák Gian-Andrea Randegger z Klotenu, který Ostravanům vypomáhal už před dvěma lety. "Jedou s námi i hráči, kteří v minulých týdnech marodili. Jak útočník Michal Hlinka, tak Lukáš Kucsera. Jak jsem řekl, chceme do každého zápasu postavit čtyři kompletní pětky, mladí kluci tady můžou nabrat zkušenosti," řekl Oremus. Generální manažer klubu Petr Husička lovil i zvučná jména. Námluvy se slavným ruským útočníkem Alexejem Kovaljovem nebo exvítkovickým útočníkem Rostislavem Oleszem, který nyní působí v Bernu, nebyly úspěšné.

Brankář Vítkovic Roman Málek

"Bern nás postavil před takové podmínky, které jsme prostě nemohli akceptovat. Byli jsme v kontaktu s Alexejem Kovaljovem, který aktuálně hraje švýcarskou druhou ligu. Nakonec jsme se ale rozhodli dát přednost našim mladým hráčům. Zápasy na takové úrovni jako je Spengler Cup je posunou dále," řekl Husička pro klubový web. Tým se v Davosu musí obejít i bez reprezentačního obránce Michala Barinky, který ze zdravotních důvodů zůstal doma.

Autoři: ,