26. dubna 2017 12:01 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejovou Slavii chtěli koupit Číňané z CEFC. Proti byl údajně vlastník stadionu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Klíčový vyjednavač. Hlavním prostředníkem při dojednávání miliardových investic... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klíčový vyjednavač. Hlavním prostředníkem při dojednávání miliardových investic... | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Čínská investiční společnost CEFC chtěla vedle fotbalové Slavie koupit i tu hokejovou. Z obchodu ale nakonec s velkou pravděpodobností úplně sešlo. Podle informací deníku Sport byl údajně proti spolek SK Slavia, vlastník stadionu a přilehlých pozemků. Klubu nyní kvůli nejasné ekonomické situaci hrozí pád z první ligy.

Hokejovou Slavii, která druhým rokem hraje druhou nejvyšší tuzemskou soutěž, svírají již delší dobu ekonomické problémy. Příchod movitého majitele, jenž by vršovický klub finančně zajistil a přivedl nové posily, by tak Slavii mohl pomoct zpět do extraligy. K tomu ale v nejbližší době nejspíš nedojde, minimálně ne ve spojitosti s čínskou společností CEFC.

„O záchraně HC Slavia Praha jsme již několikrát seriózně uvažovali. Podle našeho přesvědčení i vrcholový hokej patří do sportovní rodiny značky Slavia. Bohužel se nám nepodařilo získat podporu všech zainteresovaných subjektů,“ řekl deníku Sport Jaroslav Tvrdík, zástupce CEFC pro Evropu.

Podle Sportu k uzavření obchodu nedošlo kvůli nezájmu vlastníka stadionu a přilehlých pozemků, spolku SK Slavia. „O dohodu nestáli. Za této situace musím naši angažovanost v hokejové Slavii jednoznačně vyloučit,“ doplnil Tvrdík. „Od jednoho z nejvyšších představitelům bylo vysvětleno, že značka Slavia extraligový hokej nepotřebuje.“ Klub v současnosti vlastní podnikatel Vladimír Pitter.

Slavia Praha - Rytíři Kladno.  Brankář Jan Chábera z Kladna (vlevo) a Lukáš Krenželok ze Slavie (vpravo)

O zájmu čínského investora o hokejovou Slavii se mluvilo už v loňském roce, kdy klub v rámci úspor musel ukončit spolupráci s několika klíčovými hráči. Minulý týden se zase objevila informace, že klub pěti těmto hokejistům stále dluží říjnové výplaty. Dohromady jde bez penále za pozdní platbu zhruba o 750 tisíc korun, které musí Slavia zaplatit do pátku 28. dubna. Pokud tak neučiní, hrozí jí odebrání prvoligové licence.

Vedení tvrdí, že hráčům nic nedluží. Peníze týmu strhlo za znevážení dobrého jména klubu, když odmítl nastoupit k utkání v Prostějově. Tam nakonec odjelo mužstvo juniorů, kteří prohráli vysoko 0:13.

rsaRobert Sattler
  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz