Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Hokejový šampionát už sledují i lidé v Africe

Sport

  12:30
PRAHA - Těžko říct, kolik Turků sledovalo úterní duel Běloruska s Kazachstánem. Jisté však je, že nově měli tu možnost. Hokejové mistrovství světa už totiž díky kanálu Sports TV proniklo i do této jinak puku a hokejce nezaslíbené země.
Hokejový šampionát už sledují i v Africe

Hokejový šampionát už sledují i v Africe foto: Foto Shutterstock, koláž Šimon LNLidové noviny

Turecko se tak připojilo k více než sto zemím, do kterých je šampionát přenášen. Bez zajímavosti není ani fakt, že 46 z nich leží v Africe. Ale podívat se na utrápené výkony týmu Aloise Hadamczika mohou i lidé ve Wallisu a Futuně – to je skupina tří vulkanických tropických ostrovů s rozptýlenými útesy v jižním Tichém oceánu mezi Fidži a Samoou.

Grafika: Jak se vyvíjí sledovanost hokejového MS ve světě

Loni turnaj pořádaný mezinárodní hokejovou federací IIHF zaznamenal rekordní počet televizních diváků. Ve 114 zemích činila souhrnná sledovanost MS celkem 861 milionů lidí. To stále není vážná konkurence pro fotbalové mistrovství světa ve fotbale. Jeho zápasy před dvěma lety sledovalo na obrazovkách 26 miliard lidí, ale popularita hokejového šampionátu se i tak rozvíjí svižným tempem.

V Kanadě trumflo MS i NHL

Pro srovnání: v roce 1998 přilákal jen 188 milionů diváků. Od roku 2005 sledovanost neustále roste – s výjimkou roku 2008, kdy se hrálo v Kanadě a v Evropě se kvůli nočním časům dívalo méně lidí.

Přestože celková sledovanost při turnaji pořádaném v Quebeku a Halifaxu klesla, nemuseli majitelé práv smutnit. Zámoří si MS oblíbilo, fanoušci rozebírali výkony týmů v barech i na internetu.  Finále mezi Kanadou a Ruskem přitáhlo k obrazovkám televize TSN 1,4 milionu Kanaďanů – což je dokonce víc než ve stejné době probíhající finále konferencí NHL. 

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...