Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hořava by se mohl stát asistentem v Omsku

Sport

  17:30
PRAHA - Český trenér Miloslav Hořava by mohl působit jako asistent trenéra v Omsku, kde je hlavní hvězdou Jaromír Jágr. Bývalý kouč hokejové reprezentace do dvaceti let, který v současnosti vede prvoligové Ústí nad Labem přiznal, že od vedení Avangardu dostal nabídku. Zda opravdu do Kontinentální ligy zamíří, není jasné.

Hořava by se mohl podívat za Jágrem. foto: Petr EretČTK

"Jsem jedním z kandidátů. Nabídku jsem obdržel, ale bližší detaily zatím sdělit nemohu," řekl Hořava.

Některá ruská média příchod bývalého vynikajícího obránce, který se v roce 1985 stal mistrem světa, považují za hotovou věc. Podle Hořavy samotného to jasné není. "Nechtěl bych to nijak komentovat. Věci by to mohlo uškodit. Ani neřeknu, jestli mám o tu nabídku zájem. Počkejme pár dní. Myslím, že do pondělí bude všechno uzavřeno," uvedl sedmačtyřicetiletý Hořava.

Omsk, ve kterém vedle Jágra působí i Pavel Rosa a Jakub Klepiš, hledá složení nového realizačního týmu poté, co byl v úterý z funkce odvolán Sergej Gersonskij. Místo něj by měl tým ještě v tomto týdnu převzít Kanaďan Wayne Fleming.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...