4. listopadu 2012 15:47 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hráči a vedení NHL obnovili jednání. Liga přišla už o 326 zápasů

Philadelphia - Pittsburgh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Philadelphia - Pittsburgh | foto: Reuters

NEW YORK Zástupci NHL a hráčské asociace NHLPA v sobotu poprvé po více než dvou týdnech znovu usedli ve snaze zachránit zbytek sezony k jednacímu stolu. NHL zatím kvůli výluce přišla o 326 zápasů a populární novoroční utkání pod otevřeným nebem Winter Classic.

Jednání se na neznámém místě odehrávala mezi zástupcem komisionáře NHL Billem Dalym a mimořádným poradcem NHLPA Stevem Fehrem. Mluvčí ligy uvedl, že po schůzce neočekává žádná oficiální vyjádření.

Zástupci obou stran se až do soboty nesešli od 18. října, nicméně probíhaly telefonické konverzace. Výluka v NHL trvá od 15. září, do kdy se zástupci klubů a hráčů nedokázali shodnout na podobě nové kolektivní smlouvy. Tábory rozděluje především poměr rozdělení výnosů z ligy, které ročně dělají 3,3 miliardy dolarů.

Základní část měla původně začít 11. října, nicméně NHL před týdnem zrušila všechny duely do 30. listopadu a navíc Winter Classic. Elitní zámořská hokejová soutěž stojí kvůli sporům hráčů se zaměstnavateli popáté během posledních dvaceti let. Při předchozí výluce se nehrála celá sezona 2004/05.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!