7. listopadu 2012 9:20 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hráči a vedení NHL se sešli po měsíci, start ligy je nadějný

Hvězdný hokejista Pittsburghu Penguins Sydney Crosby | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hvězdný hokejista Pittsburghu Penguins Sydney Crosby | foto: ČTK

NEW YORK Přes sedm hodin jednali v úterý zástupci NHL a hráčské asociace NHLPA, kteří se snaží zachránit alespoň část této sezony zámořské hokejové ligy. Obsah svých rozhovorů v New Yorku odmítly obě strany komentovat. Další schůzku mají naplánovanou na středu.

Představitelé NHL a hráčských odborů spolu oficiálně jednali poprvé od 18. října, kdy vedení soutěže v Torontu během deseti minut smetlo ze stolu tři návrhy NHLPA. "Je dobře, že jsme se vrátili k jednacímu stolu. Snad se nám povede udělat větší pokrok a dohodneme se, aby se mohlo začít co nejdříve hrát," uvedl výkonný ředitel hráčské asociace Donald Fehr.

Newyorské schůzky se zúčastnilo i třináct hráčů včetně pittsburské hvězdy Sidneyho Crosbyho.

Začátek soutěže už v prosinci?

Podle zámořských médií by se momentálně v případě uzavření nové kolektivní smlouvě mohla zkrácená sezona podle ideálního scénáře rozběhnout 1. prosince. Předtím by týmy absolvovaly týdenní přípravné kempy.

NHL zatím kvůli výluce přišla o 326 zápasů a novoroční utkání pod otevřeným nebem Winter Classic. Výluka trvá od 15. září, protože zástupci klubů a hráčů se nemohou shodnout především na poměru rozdělení výnosů z ligy, které v minulém ročníku činily 3,3 miliardy dolarů. Základní část měla původně začít 11. října.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.