Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hráči by měli být hrdí, že nosí sparťanský dres, říká nový trenér Krupp

Sport

  10:51
PRAHA - Hokejový trenér a bývalý skvělý zadák s dlouholetými zkušenostmi z NHL Uwe Krupp je sice vyhlášený přísností, ale zároveň i férovým jednáním s podřízenými. Všichni sparťané tak mohou usilovat o místo v jeho plánech ze stejné startovní čáry, bez ohledu na minulost, která zahrnuje i velmi nepovedený minulý ročník.

Německý kouč hokejové Sparty Uwe Krupp. foto: ČTK

„Samozřejmě vím o poslední nepovedené sezoně, ale to už je minulost. A než abych se tím nějak moc zabýval, těším se na to, co je před námi. Myslím, že by hráči měli dostat šanci ukázat novému trenérovi, kdo opravdu jsou. Věřím, že to bude dobré,“ řekl třiapadesátiletý Krupp novinářům.

Od hráčů ale zároveň vyžaduje maximální nasazení a stoprocentní přístup. „Hráči musejí oblékat dres Sparty s veškerou vážností a hrdostí. Zároveň by měli chodit do práce rádi. Když si to neumějí užít, je to také špatně,“ podotkl Krupp.

23.července 2018 v 23:34, příspěvek archivován: 24.července 2018 v 20:28

| #HCSparta dnes absolvovala první tréninky v holešovické Tipsport areně! Na ledě nechyběly ani zahraniční posily. | Kompletní fotogalerie ▶️ https://t.co/mSM2TGIPX2 #krupp #delisle #blaine #gregorc https://t.co/XFIoWNHR3V

Ze současného kádru má zatím dobrý dojem. „Myslím, že je tady parta skvělých hráčů. Jen potřebujeme zjistit, jak dobří doopravdy jsme. A k tomu je třeba si obout pracovní boty, vyhrnout si rukávy a pustit se naplno do práce. Sparta musí být dobrou hokejovou značkou,“ prohlásil Krupp, jenž v roce 1996 výrazně pomohl Coloradu ke Stanley Cupu.

Minulostí se však příliš nezaobírá. „O nepovedené minulé sezoně Sparty samozřejmě vím, ale nemůžeme pořád hledět do minulosti. To pro mě vážně není důležité. Samozřejmě je dobré to vést v patrnosti, jak klub hrál poslední ročníky, ale před Spartou je nyní nová sezona s novými hráči i trenérem. A já se nemůžu dočkat, až nám sezona začne,“ prohlásil Krupp.

Že má u hráčů velký respekt, k čemuž napomáhá bohatá kariéra rodáka z Kolína nad Rýnem, je zřejmé. „Je to trenér, který má obrovské zkušenosti, které nasbíral ať už jako hráč, či potom jako kouč. Myslím, že to bude pro všechny jedině dobré a může nás to posunout dál,“ konstatoval zkušený útočník Petr Vrána.

Bývalého kouče německé reprezentace navíc zajímají nejen výsledky, ale i způsob, jak k nim mužstvo dojde. „Je třeba najít cestu, jak vyhrávat, ale zároveň bychom rádi hráli dobrý hokej. Takový, který bude pro ostatní nepříjemný. Musíme dobře bruslit a dobře bránit. Ale jako celý tým, není to úkol jen pro gólmany a obránce. Musíme fungovat jako jeden tým, každý za tím jít v tomto duchu a bude to v pořádku,“ řekl Krupp.

23.července 2018 v 17:47, příspěvek archivován: 24.července 2018 v 20:29

️ „Máme co napravovat, nikdo se toho nezříkáme. Každý ví, kde měl v minulé sezoně mezery a kde musí přidat. K tomu jsou tu noví hráči, kteří přijali výzvu, chtějí ukázat, že mají na to hrát za Spartu,“ říká Lukáš PECH po prvním tréninku #hcsparta na ledě. #pech https://t.co/UuDA3LtcT7

Výhry a porážky jsou z jeho pohledu až finálním výsledkem dlouhodobé práce. „Můžete hrát mizerně a zvítězit. Stejně tak můžete být ve formě a selhat. My chceme být úspěšní trvale, koncentrovat se na svůj styl a razit svou vlastní hokejovou značku,“ zdůraznil Krupp.

I když své svěřence prohání po ledě prostřednictvím pokynů v angličtině, chce být blíže prostředí, v němž podepsal dvouletý kontrakt, i skrze češtinu. „Jsem už v kontaktu s učitelem a lekce českého jazyka mám na seznamu. I když to asi nebude vůbec nic jednoduchého,“ řekl Krupp s úsměvem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!