Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hudler o své pozici v Detroitu: Můj vztah s koučem dobrý není

Sport

  9:00aktualizováno  15:08
LOS ANGELES - Není moc hokejistů, kteří by utíkali z NHL do KHL. Jiří Hudler (27) je jedním z nich. Do Ruska odcházel za dramatických okolností a proti vůli Detroitu. O to větší pozornost pak vyvolal jeho návrat zpět do severoamerické hokejové Mekky. "Ty dvě soutěže se nedají srovnávat," tvrdí útočník Red Wings.

Jiří Hudler. foto: ČTK

Jenže návrat nebyl takový, jak si sám rodák z Olomouce představoval – dlouho se nemohl prosadit, dokonce na podzim strávil i pár zápasů na tribuně. Krize už je, zdá se, za ním. Ale neshody s koučem trvají.

LN Jaké to je, vrátit se z KHL zpět do nejslavnější ligy světa?
Začátek pro mě určitě nebyl takový, jaký jsem si představoval, ale teď už je to dobré. Nikdy jsem si nemyslel, že návrat bude jednoduchý a že mi to hned půjde skvěle. Určitě mi taky nepřidalo, když náš trenér před sezonou řekl, že ode mě očekává 70 bodů v kanadském bodování. Abyste dokázal takové číslo, tak musí všechno klapnout, musíte chodit na přesilovky a tak dále. A to se tady děje výjimečně.

LN Proč se nedají obě ligy srovnat? Jaký je mezi nimi rozdíl?
K té KHL se nechci vracet, není to vůbec srovnatelné, každá soutěž je jedinečná. Teď už sedm měsíců hraju v NHL a na ni se soustředím. Nemá smysl se už ohlížet dozadu. KHL byla dobrá zkušenost, nelituju jí, ale nechci se k tomu vracet.

LN Přijali vás v Detroitu fanoušci nebo vás spíše považovali za zrádce, který od nich utekl?
Fanoušci mě tady přijali s otevřenou náručí, žádné problémy nenastaly. Já měl vždy se všemi v Detroitu dobré vztahy a to se potvrdilo. Diváci nás doma hodně podporují, ale očekávají i výborné výkony.

LN Vám poslední zápas proti LA Kings vyšel, dal jste gól, na jeden i přihrál. Forma tedy stoupá?
Celý tým jsme hráli dobře a to je důležité. Mně osobně se za posledních 20 až 25 zápasů daří výkonnostně i bodově. Hraju v jedné lajně s Dacjukem a Clearym, kteří jsou výborní. Taky trávím víc času na ledě v klíčových situacích a to se projevuje na mých statistikách.

LN V konkurenci Detroitu se chytil i mladý bek Jakub Kindl. Jak ho vnímá vedení týmu?
Je příjemné, že tu je někdo z Česka. Kuba je mladý kluk, který se postupně v kádru prosadil. Co z něj bude, ukáže čas, ale hraje výborně už teď. Berou ho tady sice jako každého nováčka, a tak si něco malého musí sem tam vyslechnout, ale budoucnost má před sebou..

LN Detroit hraje opět letos na špici Západní konference. Jistě budete chtít útočit na Stanley Cup...
Samozřejmě, pro nás je to hlavní cíl. I když každý říká, že chce vyhrát, pro někoho je úspěchem už postup do play off. Naši pozici ještě komplikuje fakt, že se každý chce na nás vytáhnout. Všichni vědí, jakou sílu Detroit má, a tak se na zápas s námi všichni vždy vyhecují.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!