Středa 8. května 2024, Den vítězství

Jágr a spol. oslavili výročí drtivou výhrou

19:36aktualizováno  19:52
PRAHA - Slavností přípravné utkání v 02 Aréně proměnili čeští hokejisté v exhibici. Mladý a nově tvořící slovenský celek vyprovodili Jágr a spol. drtivě 7:0. 100 let oslav českého hokeje mělo důstojný průběh. Martin Straka na 99% procent odehrál své poslední utkání v reprezentačním dresu, navíc s kapitánským 'C' na dresu. Loučení to bylo vítězné.

Jaromír Jágr předvádí své umění. foto: ČTK

Více jak 15 tisíc fanoušků v zaplněné vysočanské aréně poslední dvě minuty aplaudovalo hokejistům ve stoje. Především pak domácím miláčkům, kteří mladý a nezkušený výběr soupeře vyprovodili po výsledku 7:0. A to ještě v poslední třetině Růžičkovi svěřenci notně polevili v tempu. Adam Svoboda se dočkal asi nejsnadnější nuly v kariéře, první reprezentační.

Devastaci slovenské obrany začal ve 2. minutě domácí (slávistický) oblíbenec Červenka. O 2 minuty později přidal druhý gól Čermák a ráz utkání byl přesně dán. Na konci první části se trefil další slávista Bednář. Největší aplaus přišel v 26. minutě, kdy po perfektní akci celého prvního útoku po levé straně vstřelil branku Jaromír Jágr. Překvapivě - o dvě minuty později - skóroval Jan Marek, který se se slavnou osmašedesátkou přetahuje o vedení v produktivitě ruské KHL.

Český hokej má za sebou důstojné oslavy stoletého výročí fungování Českého svazu ledního hokeje. A legendární útočník Martin Straka krásnou rozlučku s reprezentačním dresem. Ve čtvrtek se již pojede v rámci Euro hockey tour naostro.

VÝSLEDEK:
Česká republika - Slovensko 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Červenka (Klepiš, Bednář), 4. Čermák (Marek), 20. Bednář (Červenka, Klepiš), 26. Jágr (M. Straka, J. Hlinka), 28. Marek (Rolinek, Čermák), 36. Klepiš (Červenka, Bednář), 59. Rolinek (Marek). Rozhodčí: Mihálik (SR), Rejthar - Barvíř (oba ČR), Lauff (SR). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Diváci: 15.253.

SESTAVY:
Česká republika: A. Svoboda - K. Rachůnek, Kadlec, Čáslava, Blaťák, Krstev, Barinka, Kutlák, Ševc - Jágr, Hlinka, M. Straka - Bednář, Červenka, Klepiš - Irgl, Vašíček, Čajánek - Čermák, Marek, Rolinek. Trenér: Vladimír Růžička, Josef Jandač, Ondřej Weissmann.

Slovensko: Laco (30. Petrík) - Graňák, Stehlík, S. Hudec, Slovák, Švarný, Malec, K. Sloboda, Juraško - Miklík, J. Mikúš, Skladaný - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Radulay, Bulík, Hvila - Čaládi, Koložváry, Pašek. Trenéři: Ján Filc, František Hossa a Ľubomír Pokovič.