5. května 2008 11:42 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr: Chci hrát ještě čtyři sezony

Jágr se loučí s Hossou i letošním play-off.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jágr se loučí s Hossou i letošním play-off. | foto: ČTK

NEW YORK Hokejový útočník Jaromír Jágr bezprostředně po vyřazení New York Rangers ve druhém kole play off NHL prohlásil, že chce hrát ještě další čtyři sezony a že by rád zůstal v klubu z Manhattanu.


Šestatřicetiletá česká hvězda to uvedla po nedělní prohře 2:3 v prodloužení na ledě Pittsburghu, po níž "Jezdci" vypadli z vyřazovacích bojů v poměru 1:4 na zápasy. Jágrovi končí v Rangers smlouva a spekuluje se o jeho možném odchodu do ruského Omsku.

Jágr se v rozhovoru pro televizní stanici NBC vyjádřil ke svým hokejovým plánům. Uvedl, že chce hrát ještě čtyři sezony a rád by by nadále působil v Rangers, kde je kapitánem. O dalším působení české hvězdy v zámoří by mohl rozhodnout případný zisk ceny pro nejužitečnějšího hráče vyřazovacích bojů. Klub by v takovém případě automaticky využil opci, jinak bude nejproduktivnější Evropan v historii NHL po sezoně volným hráčem.

Lídr kanadského bodování play off si mohl prodloužení kontraktu, který mu letos vynese 8,4 milionu dolarů, vysloužit už v základní části. Nesplnil však podmínku v podobě nasbírání 84 kanadských bodů. Jágr několikrát během sezony naznačil, že by se nebránil odchodu do Ruska, kde během výluky hrál za Omsk. S jeho představiteli navíc nedávno v New Yorku jednal.

V Omsku, kterému Jágr pomohl v sezoně 2004/05 ke čtvrtému místu v ruské lize a triumfu v turnaji evropských mistrů Super Six, by se mohl potkat s krajany Jakubem Klepišem a Pavlem Rosou.

ČTK
pepa Jagr z Depa 13:31 5.5.2008

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.