Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Jágr: Chci hrát ještě čtyři sezony

Sport

  11:42
NEW YORK - Hokejový útočník Jaromír Jágr bezprostředně po vyřazení New York Rangers ve druhém kole play off NHL prohlásil, že chce hrát ještě další čtyři sezony a že by rád zůstal v klubu z Manhattanu.

Jágr se loučí s Hossou i letošním play-off. foto: ČTK


Šestatřicetiletá česká hvězda to uvedla po nedělní prohře 2:3 v prodloužení na ledě Pittsburghu, po níž "Jezdci" vypadli z vyřazovacích bojů v poměru 1:4 na zápasy. Jágrovi končí v Rangers smlouva a spekuluje se o jeho možném odchodu do ruského Omsku.

Jágr se v rozhovoru pro televizní stanici NBC vyjádřil ke svým hokejovým plánům. Uvedl, že chce hrát ještě čtyři sezony a rád by by nadále působil v Rangers, kde je kapitánem. O dalším působení české hvězdy v zámoří by mohl rozhodnout případný zisk ceny pro nejužitečnějšího hráče vyřazovacích bojů. Klub by v takovém případě automaticky využil opci, jinak bude nejproduktivnější Evropan v historii NHL po sezoně volným hráčem.

Lídr kanadského bodování play off si mohl prodloužení kontraktu, který mu letos vynese 8,4 milionu dolarů, vysloužit už v základní části. Nesplnil však podmínku v podobě nasbírání 84 kanadských bodů. Jágr několikrát během sezony naznačil, že by se nebránil odchodu do Ruska, kde během výluky hrál za Omsk. S jeho představiteli navíc nedávno v New Yorku jednal.

V Omsku, kterému Jágr pomohl v sezoně 2004/05 ke čtvrtému místu v ruské lize a triumfu v turnaji evropských mistrů Super Six, by se mohl potkat s krajany Jakubem Klepišem a Pavlem Rosou.

Autor: