Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dobrá zpráva: Jágr by měl čtvrtfinále hrát, odstoupil preventivně

Sport

  13:01aktualizováno  15:16
PRAHA - Jaromír Jágr by měl ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa proti Finsku nastoupit. Úterní zápas se Švýcarskem přitom nedohrál. „Odstoupil z preventivních důvodů kvůli potížím s přitahovačem kyčelního kloubu,“ sdělil na středečním tréninku fyzioterapeut týmu Pavel Kolář.

Jaromír Jágr odstoupil v zápase se Švýcarskem preventivně, jeho problémy by neměly být velké. foto:  Michal Šula, MAFRA

Jágr v úterním zápase odešel do kabiny po dvou střídáních. Držel se za sval v oblasti třísel, tým později oznámil, že odstoupil kvůli svalovým problémům.

Co je Jágrem? Útočník znovu nedohrál zápas, zřejmě kvůli tříslu

Citelně chyběl především v přesilovkách, které se bez něj zcela rozpadly. Zároveň útočná síla ochabla a Češi poprvé na turnaji vstřelili méně než tři góly.

Také proto byly informace ze středečního dobrovolného tréninku tak očekávané. „Nechtěli jsme riskovat, aby nemohl nastoupit ve čtvrtfinále. Věnovali jsme čas léčbě a regeneraci,“ řekl Kolář novinářům.

Takže bude hrát, pane profesore? „Půjde to zkusit. Uvidíme, jak se bude cítit. Je tam malý otazníček, jestli bude startovat, ale spíš ano,“ odpověděl věhlasný fyzioterapeut s tím, že pro 43letého útočníka je samozřejmě čtvrteční utkání klíčové.

Nastoupí Klepiš?

Od druhého utkání základní skupiny marodí také útočník Jakub Klepiš, který začínal turnaj jako Jágrovo levé křídlo. Vrátí se třinecký hráč na klíčové čtvrtfinále? Ve středu byl znovu na ledě. „Jenom bruslí a střílí, ale neměl souboje. Možná je v pořádku, ale jakmile přijde souboj, možná to bude jiné. Zaprvé je to na Pavlu Kolářovi a pak i na kondičním trenérovi, abychom věděli, že je stoprocentně připravený na zápas. Nechceme, aby zabíral místo v sestavě a po jedné ráně odstoupil,“ řekl k jeho stavu kouč Špaček. Také kvůli problémům dvou útočníku zatím trenéři nechali jedno místo na soupisce volné. Na dopsání čekají obránce Michal Kempný a útočník Lukáš Radil.

Jágrovy bolesti mohl způsobit měkčí led. Podle Koláře měl také naražené lýtko, což mohla být jednou z příčin současných problémů. „Jeden den volna je fajn, je dost času,“ kvitoval Kolář středeční volnější režim českých hokejistů.

Žádnou speciální léčbu slavný veterán neabsolvoval, ačkoliv televizní diváci si možná všimli, že ještě na střídačce při utkání se Švýcarskem si Jágr masíroval postižené místo tvrdým baseballovým míčkem. „On je tak zvyklý, pomáhá mu to a uvolní si tím svalstvo,“ prozradil Kolář část z Jágrova „know how“.

Po rozhovoru odešel Kolář k mantinelu, kde si s lídrem českého mužstva chvíli povídali. Jágr byl ve výstroji a bruslil na ledě O2 areny.

HVĚZDA POD LUPOU: S bídou se svezl i bývalý kapitán. Zůstane s Jágrem?

„My kolem něj chodíme po špičkách,“ usmál se asistent Jaroslav Špaček. „Přejeme si, aby Jarda byl v pohodě a pan profesor Kolář na to vynakládá veškeré úsilí.“

Ve čtvrtečním čtvrtfinále od 20:15 proti Finsku tak zřejmě Jaromír Jágr nebude chybět v sestavě českého týmu. Jeho centrem by měl být znovu Jiří Novotný. „Hráli spolu na loňském šampionátu. Jarda si ho vyžádal, aby bránil v lajně. Zodpovědnost bude na Jirkovi,“ vysvětlil kouč Špaček.