3. července 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr na Floridě nezůstal kvůli bývalému spoluhráčovi. Nehodil se mu, říká expert

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Jaromír Jágr z Floridy odejít nechtěl. Ale musel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr z Floridy odejít nechtěl. Ale musel. | foto: ČTK/AP

sunrise Vedení Floridy Panthers oznámilo, že neprodlouží Jaromíru Jágrovi smlouvu. Příčinou je podle generálního manažera Dalea Tallona fakt, že se rozhodli jít Panthers jinou cestou. Podle novináře floridského deníku Sun Sentinel Harveyho Fialkova však pětačtyřicetiletého útočníka v týmu nechtěl především nový kouč Bob Boughner, Jágrův někdejší spoluhráč z Pittsburghu.

Jágrův odchod oplakávala nejen jeho přítelkyně Veronika Kopřivová, nevoli vzbudilo neprodloužení smlouvy s českým útočníkem i u fanoušků Panthers, pro něž byl Jágr nejoblíbenějším hráčem týmu.

Navíc i sám Jágr přiznal, že chtěl v klubu zůstat. „Nechtěl jsem odejít, mrzí mě to,“ přiznal český útočník.

Dokonce i sám šéf klubu Tallon přiznal, že ho mrzí, že se nedomluvil s Jágrovým agentem Petrem Svobodou na nové smlouvě.

„Nemohu to dostatečně vyjádřit slovy. Bylo poctou pracovat s legendou a mít ji takhle nablízku. Nemůžu mu dostatečně poděkovat za to, co udělal pro naše mladé hráče, pro mě osobně a vůbec pro celý klub. Je to něco neměřitelného,“ uvedl Tallon.

„Byl jsem z toho rozpolcený. Byly to těžké týdny a měsíce. Je to ale celé jen o tom, že se chceme vydat jiným směrem. Rozhodnutí, které souvisí jen s hokejem a obchodem, ale zároveň vás bolí. Je teď na jádru týmu našich mladých hráčů, aby převzalo tento tým a vedlo ho dál,“ dodal.

Jaromír Jágr slaví se spoluhráči jeden z gólů.
Jaromír Jágr.

Přestože Tallon dlouho mlžil, podle Fialkova musel vědět dlouho dopředu, že Jágrovi novou smlouvu nenabídne. „(Nový trenér) Bob Boughner s Jágrem ve své koncepci nepočítal, proto musel jít,“ uvedl expert znalý poměrů na Floridě.

Jágr se tak bude po dvou letech opět stěhovat a spolu s ním i jeho přítelkyně Veronika, kterou konce na Floridě velmi mrzel.

„Florida nám dala jeden druhého, tam jsme se poznali. Nikdy nezapomenu, jak mě kamarádka přemlouvala, ať se jdeme podívat na hokej a že jdeme po zápase poděkovat za lístky. A že si udělá alespoň s Jaromírem fotku. Já držkovala, že nejdu, že mě to nezajímá, že na ni počkám venku, ale co bych to byla za kámošku. Tak jsem šla... A pak to vzniklo,“ napsala na svůj oficiální instagramový účet Kopřivová.

„Upřímně jsem docela smutná, ale chápu, je to bussines. Na Floridu jsem si za dva roky zvykla, byl to můj domov a vždy se tam budu ráda vracet. Konec, ale nový začátek,“ doplnila.

larJaroslav Šindelář
  • 5Diskuse