Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jágr: Na starty jsem nemyslel, je škoda, že jsme dnes ještě nepostoupili

Sport

  20:18
Kladno - Nikterak rozpolcený nebyl před dnešním duelem Kladna proti Českým Budějovicím hokejový útočník Jaromír Jágr. I přesto, že by hrající legendě a majiteli středočeského klubu scházel při výhře Rytířů a završení série jeden jediný start k možnosti osobní účasti v baráži o extraligu, vysoko nad osobní zájmy řadil ty týmové. Porážka 2:4 vše mění, Jágr si pro pokračování série může v úterý na jihu Čech připsat potřebný patnáctá start.

Jaromír Jágr v zápase Kladna v Přerově foto: Stanislav HeloňaMAFRA

„Vůbec jsem na to nemyslel. Vůbec nevím, jestli budu schopen nastoupit, i kdybych ty starty měl. Věděli to hráči i trenéři. Je to škoda, hrozně moc jsem si přál, abychom to zvládli a postoupili. Vedli jsme 2:1, pak jsme tam měli výpadek, kdy jsme dostali góly na 2:3 před koncem třetiny, což dostalo soupeře na koně,“ řekl Jágr v rozhovoru s novináři.

Sám byl opět na ledě jen úvodní tři vteřiny, neboť se nadále potýká s následky ataku havířovského forvarda Marka Sikory, při němž si v polovině února obnovil zranění vazů v pravém koleně a poškodil meniskus.

Semifinále play off první hokejové WSM ligy - 4. zápasy

  • Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 2:4 (1:0, 1:3, 0:1) 

Branky: 9. Kružík, 35. Strnad - 22. a 43. Nedorost, 39. M. Čermák, 39. Heřman. Rozhodčí: T. Veselý, Zubzanda - Belko, Špringl. Vyloučení: 4:5, navíc F. Novák (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4956. Stav série: 3:1.

  • HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) 

Branky: 25. Stloukal, 40. T. Rachůnek, 60. Flek. Rozhodčí: Doležal, Petružálek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 1985. Konečný stav série: 0:4.

  • Další program, úterý 20. března - 5. zápas: 17:30 Motor České Budějovice - Rytíři Kladno.

„Dvě třetiny jsme to zvládali výborně, nakonec to nevyšlo, ale to se stává. V play off jsou všechny zápasy hodně vyrovnané. My se musíme sebrat a nastoupit do příštího zápasu tak, jak jsme nastoupili do všech předchozích,“ nabádal Jágr.

Přes prohru ocenil olympijský šampion z Nagana výkon týmu. „Jsem hrozně pyšný na naše hráče, kteří odvádí maximum. I dnes tam nechali všechno a nemají se zač stydět. Kdyby nám před sérii někdo řekl, že po čtvrtém utkání povedeme 3:1, budeme všichni skákat do stropu,“ uvedl Jágr.

Šestačtyřicetiletý útočník poukázal na fakt, že České Budějovice mají tým s řadou zkušených hráčů a jsou favoritem série. „Nám nedával nikdo žádné šance, že bychom jim mohli konkurovat, nebo dokonce celou sérii vyhrát. Ale právě proto jsem hrdý na naše hráče, jak ty dosavadní čtyři zápasy odehráli,“ doplnil Jágr.

Ohledně zranění neměl žádné nové zprávy. „Je to pořád stejné. Nejsem schopný moc trénovat a nejsem schopen ani hrát. Je to osud. Jsou věci, který nemohu ovládat. Snažím se dělat maximum, i proto jsem nastupoval do těch zápasů kvůli povinným startům, kdyby se to třeba do měsíce zlepšilo a mohl jsem hrát,“ řekl Jágr a poukázal na fakt, že baráž se bude hrát až do 22. dubna.

Psychicky je v klidu, nijak ho nestresuje možnost, že by se snažil udržovat zbytečně a kvůli neuspokojivému zdravotnímu stavu už by do sezony nezasáhl. 

„Stejně bych se udržoval. A budu se vždycky udržovat. Skončit s hokejem a jen jíst, to by bylo špatný. Jestli v tom bude nějaká další motivace, to už záleží na mně. Já se ale určitě budu udržovat dál.“ 

Nadále také dochází za vyhlášeným specialistou Pavlem Kolářem. „Pořád za ním chodím. A jak to vidí on? Myslím, že každý doktor je optimistou. I kdyby to tak necítil, snaží se pomoci pacientovi z psychické stránky ujištěním, že je všechno skvělé. Aby to nevzdával,“ pousmál se Jágr.

Autor: