25. ledna 2010 13:51 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr se možná vrátí do NHL. Sám hvězdný hráč si myslí, že na ni ještě má

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr. | foto: ČTK

MOSKVA/PRAHA Ta otázka dráždí nejednoho fanouška již více jak rok. Dokázal byl nejúspěšnější Evropan v historii NHL Jaromír Jágr konkurovat novým vládcům soutěže v čele s Ovečkinem? Sám český hráč momentálně ve službách Omsku si myslí, že ano a podle ruských médií je po roce opět otevřena možnost jeho návratu do nejslavnější hokejové ligy světa.

Žádný evropský hokejista nezískal v NHL tolik kanadských bodů (1599) a nenastřílel tolik branek (646) jako za tři týdny osmatřicetiletý Jaromír Jágr. Slavná osmašedesátka se před dvěma lety překvapivě se zámořskou soutěží rozloučila. Téměř v tichosti a bez fanfár. Nyní by se do ní mohla vrátit.

"Zatím nevím, kde odehraju příští sezonu. Pokud ale nezůstanu v Rusku, určitě se vrátím do NHL. Chtěl bych tak ještě jednou vyzkoušet svoje schopnosti. Do Čech se zatím vracet nechci, na to nejsem připravený," řekl Jágr ruskému serveru sport.ru.

Jágrovi končí po sezoně v Omsku smlouva a i když klub mocně usiluje o její prodloužení, zatím obě strany k dohodě nedospěly. Navíc českou hvězdu to za velkou louži stále táhne. Již loni byl blízko podpisu smlouvy s kanadským Edmontonem a stejný klub jej láká i letos. A má velkou šanci uspět.

Jágr totiž několikrát přiznal, že kromě Pittsburghu jej velmi láká zkusit hrát v NHL za některý z kanadských klubů. Navíc největší hvězdou klubu (i když momentálně zraněnou) je český šikula Aleš Hemský. A také bodyguardů by kolem sebe měl, v týmu hrají tvrďáci Stortini a Souray, pěstmi se umí ohánět i český bek Šmíd.

Vše je tak na Jágrovi, jak se rozhodne, s "Olejáři" by totiž podle všeho společnou řeč našel. A kdyby přece jen ne? "Jestli se mi žádný klub z NHL neozve s nabídkou na podpis smlouvy, budu se zajímat o názor, proč. Věřím, že v NHL ještě můžu hrát na vysoké úrovni. Ztratit všechno za dva roky není možné. Hraju tady hokej celou dobu, i když je to trochu jiné než tam," dodal český hráč.

  • 1Diskuse
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky