Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Jágr vs. Hašek. Souboj titánů ozdobí Utkání hvězd KHL

Sport

  11:00
PRAHA - Atraktivní souboj dvou hrajících legend Jaromíra Jágra z Omsku a Dominika Haška ze Spartaku Moskva přinese sobotní Utkání hvězd Kontinentální hokejové ligy v Petrohradu. Celkem se představí na třetím ročníku exhibice dosud největší zastoupení osmi Čechů. Duel, kterému budou bezprostředně předcházet také dovednostní soutěže, začíná ve 14:00 SEČ a přímým přenosem jej vysílá program Nova Sport.

Jaromír Jágr. foto: www.hawk.ru

JÁGR VS. HAŠEK

V extralize se potkávali v letech 1988 až 1990, talentovaný Jágr vstřelil Haškovi jeden gól.

V NHL nasázela slavná 68 neméně slavnému brankáři s číslem 39 celkem 16 branek (15 v dresu Pittsburghu, 1 v dresu NY Rangers).

V KHL se oba potkali dvakrát, oba duely vyhrál Jágrův Omsk, na druhém triumfu se hvězdný útočník podílel gólem.

Jágr, který po vzniku projektu stejně jako Alexej Jašin propůjčil své jméno jednomu z výběrů, nebude chybět na setkání přehlídky osobností nejkvalitnější evropské soutěže ani potřetí.

Stejně tak si po vystoupení na Rudém náměstí v Moskvě v roce 2009 a loni v Minsku vychutná atmosféru Utkání hvězd i v Petrohradu Karel Rachůnek z Jaroslavle, jehož tentokrát zvolili do výběru zástupci médii.

Hned čtyři další české hokejisty vedle Jaromíra Jágra zařadili do sestav fanoušci. Do Jágrova týmu Východní konference zvolili s druhým největším počtem 43 795 jeho spoluhráče z Omsku Romana Červenku, dále také do obrany další oporu Avangardu Martina Škoulu. Brankářský post v Jašinově celku Západní konference díky hlasům příznivců zaujme od začátku šestačtyřicetiletý Hašek.

Přehled týmů pro Utkání hvězd KHL

Tým Jaromíra Jágra (Východní konference):
Brankáři: Stefan Liv (Novosibirsk), Michail Birjukov (Chanty Mansijsk)
Obránci: Martin Škoula, Denis Kuljaš (oba Omsk), Ilja Nikulin, Konstantin Kornějev (oba Kazaň), Kevin Dallman (Astana), Janne Niskala (Magnitogorsk)
Útočníci: Jaromír Jágr, Roman Červenka (oba Omsk), Alexandr Radulov, Patrick Thoresen (oba Ufa), Sergej Fjodorov, Petri Kontiola (oba Magnitogorsk), Lukáš Kašpar (Astana), Alexej Morozov (Kazaň), Jevgenij Kuzněcov (Čeljabinsk).
Trenéři:
Zinetula Biljaletdinov (Kazaň), Kari Heikkilä (Magnitogorsk).

Tým Alexeje Jašina (Západní konference):
Brankáři: Dominik Hašek (Spartak Moskva), Konstantin Barulin (Mytišči)
Obránci: Alexandr Guskov (Jaroslavl), Sandis Ozolinš (Dinamo Riga), Karel Rachůnek (Jaroslavl), Denis Grebeškov (Petrohrad), Maxim Sokoljov (Dynamo Moskva), Peter Podhradský (Dinamo Minsk)
Útočníci: Alexej Jašin, Maxim Sušinskij, Mattias Weinhandl, Maxim Afinogenov (všichni Petrohrad), Sergej Mozjakin (Mytišči), Josef Vašíček (Jaroslavl), Leo Komarov (Dynamo Moskva), Chris Simon (Čechov), Lauris Darzinš (Dinamo Riga).
Trenéři: Olegs Znaroks (Dynamo Moskva), Vladimír Vůjtek (Jaroslavl).

Někdejší hvězdy NHL Jágr s Haškem se tak setkávají na přehlídce hvězd po devíti letech. Představili se společně na All Star Game slavné zámořské soutěže celkem čtyřikrát, naposledy v roce 2002 v Los Angeles. Zatímco v minulých dvou letech hráli v Utkání hvězd KHL ruští hráči proti zahraničním hokejistům, teď se nově utká Západ proti Východu. A zastoupení osmi Čechů na exhibici v Petrohradu je rozloženo rovnoměrně.

Jágra, Červenku a Škoulu doplňuje ještě útočník Lukáš Kašpar z Astany, v Jašinově výběru s Haškem a Rachůnkem jsou ještě další osobnosti z Jaroslavle.

Stejně jako loni v Minsku si zahraje útočník Josef Vašíček a na lavičce bude stát spolu s Olegsem Znaroksem z Dynama Moskva Vladimír Vůjtek, který už koučoval i při představení na Rudém náměstí ještě při působení v Dynamu Moskva.

Tehdy při velkolepé venkovní akci, které ale chyběla důstojná divácká kulisa, zvítězil Jágrův celek 7:6. Byli u toho také Rachůnek, Jágrův bývalý spoluhráč z Omsku Jakub Klepiš, Jan Marek s Jaroslavem Kudrnou tehdy z Magnitogorsku, Pavel Brendl z Nižného Novgorodu a trenér Vůjtek.

I v Minsku uspěl tým zahraničních hvězd 11:8 a spolu s Jágrem se na tom podíleli Rachůnek, Vašíček a také Jiří Hudler tehdy z Dynama Moskva. Na lavičce stál také Miloš Říha ze Spartaku Moskva.

Letos v Petrohradu bude chybět největší favorit v hlasování příznivců. Finský gólman Karri Rämö z Omsku, který získal 55.459 hlasů, se omluvil kvůli zranění a na jeho místo byl dodatečně nominován Michail Birjukov z Chanty Mansijsku.

Autoři: ,