Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Jágr září: po ocenění hráče týdne vstřelil vítězný gól hvězdné Kazani

16:42
PRAHA/OMSK - Český hokejista Jaromír Jágr vstřelil v 35. minutě vítěznou branku při výhře Omsku v KHL nad mistrovskou Kazaní 3:1. Sedmatřicetiletá hvězda Avangardu se tak výrazně podepsala i pod druhou výhru svého týmu v pátém utkání sezony, protože v minulém týdnu zařídil Jágr úspěšný výsledek 5:4 na ledě Dinama Riga hattrickem.

Omsk se představil poprvé doma a fanoušci se hned mohli těšit na reprízu čtvrtfinále minulé sezony, v kterém Jestřábi prohráli s favorizovanou Kazaní po dramatické bitvě 2:3 na zápasy. Dnes domácí tým po první třetině sice prohrával po gólu Nika Kapanena, ale v 35. minutě rychle otočil výsledek.

Nejdříve se prosadil Igor Volkov a za 26 vteřin i Jágr, který z levého kruhu pro vhazování po přihrávce Jakuba Klepiše zápěstím prostřelil gólmana Stanislava Galimova. Pro Jágra to byla čtvrtá trefa v ročníku a drží si průměr jednoho bodu na zápas. V závěru ještě v power play pojistil výhru Omsku Dmitrij Vlasenkov.