Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágra Vítkovice otrávily osobní obranou: Píská se tu jinak

Sport

  8:00
OSTRAVA - Porážka i způsob, jakým se ho soupeř snažil eliminovat, naštvaly kladenskou hokejovou hvězdu Jaromíra Jágra. Veterán Rytířů si v utkání připsal gól a přihrávku, přesto Středočeši ve Vítkovicích padli po výsledku 3:4 a venku prohráli už popáté za sebou.

Kladenská hokejová ikona Jaromír Jágr foto: Foto Mafra - Anna Vavríková

I když měl ke své obvyklé pohodě daleko a mohlo se zdát, že je v něm i frustrace z prohraného zápasu, čtyřicetiletý útočník po cestě do kabiny neodmítl ani jednu žádost o autogram a nakonec ani zástup novinářů.

"Rozhodly přesilovky. Oni dvě z osmi využili, my jednu. Myslím, že to byla hned ta první. První přesilovka za padesát minut, to je docela směšné. Nebrečím tady, ale taková je realita," řekl Jágr.

Na vítkovickém ledě se mu moc volně nedýchalo. Od prvního střídání měl přiděleného "bodyguarda". Nejčastěji s ním po ledě kroužil slovenský hromotluk Peter Húževka, který z Jágra nespustil oči.

"Oni hráli osobní hru, jeden hráč se mnou pořád jezdil, ale jde mi spíše o to, že když rozhodčí nebudou pískat bránění hráče, který nemá puk, je těžké se nějak prosadit. V NHL tenhle styl hokeje nejde hrát, protože když nemáš puk, a hráč ti dá na tělo hokejku, je to nedovolené bránění. Píská se tu jinak, musíme si na to zvyknout," řekl Jágr.

Přesilovka vyšla tak, jak Jágr nakreslil

Podle něj však na současný trend rozhodčích doplatí český hokej. "Ten trend je jen tady, nemyslím si, že by byl v mezinárodním hokeji. Pak v něm máme problémy," řekl Jágr. "V Americe to změnili po první stávce. První dva měsíce pískali všechno a hráči si museli zvyknout. Myslím, že hokej by byl daleko více atraktivnější. Ale nikomu nic nevyčítám. Rozhodčí to mají těžké, hokej je rychlejší. Ale většinou si stěžují vždycky ti, co prohrajou," prohodil s úsměvem.

I přes těsnou obranu Jágr deseti tisícům diváků ve vyprodané ostravské hale ukázal, že je pořád formát. Kromě gólu a přihrávky vytvořil řadu dalších brankových situacích a před svou trefou v přesilovce pět na tři zaujal i kreslením herní situace na tabuli v oddechovém čase.

"Vyšlo to přesně, jak jsem si to nakreslil," usmál se. "Přesilovky pět na tři moc nenacvičujeme, já jsem navíc s klukama před zápasem měl jenom jeden trénink. Šlo jen o to si to říct," dodal na vysvětlenou.

Kladno ve Vítkovicích dvakrát vedlo, ale nakonec odjelo s prázdnou. Jágr dnešní zápas přirovnal k situaci v zámoří, kde znovu zkrachovalo jednání o kolektivní smlouvě. "Jako náš zápas, nahoru-dolů. Nejhorší je ta nejistota.

Jestli se připravovat nebo ne, jestli se balit nebo ne, to je pro mě momentálně nejhorší. Protože jestli se to podepíše, do tří dnů musíš být někde. A to není jednoduché," doplnil Jágr.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!