Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Hudler se upsal Calgary za 16 milionů

Sport

  9:51aktualizováno  22:21
Jiří Hudler se jako volný hráč upsal Calgary Flames. Český hokejista se domluvil na kontraktu, který mu za čtyři sezony zaručí 16 milionů dolarů. Největší česká hvězda bez smlouvy v NHL Jaromír Jágr nabídky stále zvažuje.

Jiří Hudler. foto: ČTK

Hudler se v kanadském Calgary potká s Romanem Červenkou, který do NHL míří z ruského Omsku, a Romanem Horákem. Ten v uplynulé sezoně střídal působení v hlavním týmu a na farmě. "Jiří je jeden z nejlepších střelců NHL. Umí se do šancí prosadit, i je připravit spoluhráčům. Vyhovuje nám do naší koncepce a jsme rádi, že ho můžeme uvítat na palubě," prohlásil generální manažer Flames Jay Feaster na internetových stránkách klubu.

Hudlera přesvědčil velký zájem o jeho služby. Navíc bude po kapitánovi Jaromemu Iginlovi a Mikeu Cammalerim nejlépe placeným hráčem týmu. "Věřím tomu, že dostanu odpovídající prostor na ledě. To pro mě bylo zásadní a to mi Calgary garantovalo. Jinde bych dostal víc peněz, ale mě přesvědčil opravdu velký zájem Flames. Volali nám dva dny v kuse a to poznáte, že to není jen tak do větru," vysvětlil Hudler zpravodajskému serveru iSport.cz.

Jágr prý čeká na rozhodnutí hvězd

Agent Jaromíra Jágra Petr Svoboda v neděli tvrdil, že o jeho klienta stojí většina klubů. "Na stole máme 21 nabídek. Opravdu. S podpisem ale nikam nespěcháme, máme spoustu času," řekl zámořskému serveru CSNPhilly.com.

O českou "68" zatím projevily zájem třeba Phoenix či Edmonton. Montreal ho naopak vyloučil. "V pondělí mi volal generální manažer s tím, že o Jaromíra nestojí," cituje Svobodu web québecského rádia CJAD.

V zákulisí se mluví o tom, že Jágr čeká, než podepíšou smlouvy největší hvězdy Zach Parise nebo Ryan Suter. Součástí výměny se také mohou stát Rick Nash z Columbusu a Bobby Ryan z Anaheimu, o které usiluje rovněž řada klubů.

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO
Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.