Tak se rve o přežití? Pardubice nás ani neřezaly, divil se Jánský

21:55
PARDUBICE - Pohotovou a přesnou dorážkou vstřelil už v osmé minutě vítězný gól Litvínova, který díky tomu může podobně jako Sparta postoupit do semifinále hokejového play off hladce 4:0 na zápasy. Ještě krásnější moment si však přichystal na konec druhé třetiny, kdy dal svůj druhý gól.

Zleva útočník Litvínova František Lukeš, obránce Karel Kubát a útočník Peter Jánský se radují z gólu. foto: ČTK

Litvínovský útočník Peter Jánský při něm ukázal, jak může být hokej jednoduchý. Zatímco Pardubice působily těžkopádným dojmem, on se mrštně prosmýkl mezi dvěma beky, ještě se stačil vyhnout položené hokejce a ve finále suverénně zakončil mezi betony brankáře Vejmelky.

„Dneska jsme hráli úplně skvěle a nemůžu nám vytknout vůbec nic,“ usmíval se zkušený forvard a člen elitní severočeské formace.

Pardubicím hrozí rychlý konec, Boleslav se doma dokázala Třinci vzepřít

Nejste až překvapený, že vám Pardubice nekladou takový odpor?
Nevím, to záleží na nich. My si hrajeme svoje a o ně se nestaráme. Asi to stačí.

Hrály Pardubice jinak?
Nepřišlo mi. Ani bych neřekl, že hrály nějak tvrdě, nebyl jsem nijak řezanej. Byl to úplně normální zápas jako minule.

Těší vás, že dáváte pěkné góly?
Zatím to jde, uvidíme, jak to půjde dál, snad to vydrží. Karel Kubát mě hezky našel, já si najel víc do hloubky a povedlo se mi přesně zakončit. Ale ta nahrávka byla parádní.

Útočník Litvínova Peter Janský střílí gól. V brance Litvínova je Karel Vejmelka.
Útočník Litvínova Peter Jánský střílí gól. V pardubické brance je Karel...

V pondělí jste prý vynechal trénink, nebyl jste fit?
Asi teď budu tréninky vynechávat furt, když pak dávám góly. Ale cítil jsem se dobře, myslím, že to bylo na ledě poznat.

Máte před sebou poslední krok, budou Pardubice víc nepříjemné?
Může se to stát, ještě není konec, ještě jsme to nepřeskočili a myslím, že ještě s něčím přijdou. Ale samozřejmě čím dřív to ukončíme, tím líp. Už třeba kvůli tomu, abychom se mohli v klidu soustředit na další sérii.