1. prosince 2017 9:04 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Je králem NHL, brusle na rybník si vybrat neumí. McDavid dostal nečekané školení

Connor McDavid. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Connor McDavid. | foto: ČTK/AP

PRAHA Ač dvacetiletý, v zámořské NHL už stačil odehrát 152 utkání, v nichž zaznamenal 178 bodů. Kapitán Edmontonu Connor McDavid patří k předním tvářím nejlepší hokejové ligy světa, ale najde se pochopitelně dost těch, kteří o něm nemají sebemenší povědomí. Mezi takové patří i jistá zaměstnankyně veřejného kluziště v Bostonu.

McDavidův bratr Cameron zveřejnil na sociální síti Instagram fotografii z bostonské ledové plochy Common Frog Pond (s doslovným překladem Rybník běžných žab). Opora Oilers se společně s bratrem a dalším kamarádem šla sklouznout před utkáním s místními Bruins.

Když si ale McDavid chtěl vypůjčit brusle, nečekaně narazil. Zaměstnankyni kluziště se totiž nezamlouvala velikost zvolené boty s ostřím. „Ta dáma se mi snažila poradit, která velikost je pro mě nejlepší,“ popisoval vesele nejproduktivnější hráč Edmontonu pro ligový web NHL.com.

Hvězdné manýry šly stranou, útočník se musel přizpůsobit. „Poslechl jsem ji. Přece se s ním nebudu hádat,“ dodal ironicky.

Jak upřesnil pod svým příspěvkem Connorův o čtyři roky starší bratr, ona svérázná dáma představila hvězdnému centrovi jednoduchý systém – brusle má být o číslo menší než velikost běžné obuvi. „Ale šlo to,“ doplnil k bizarní příhodě McDavid.

Mezi fanoušky se okamžitě vyrojily vtípky, jak by na tom asi byl nejrychlejší bruslař loňského Utkání hvězd, pokud by nazouval správnou velikost bruslí.

Realita je taková, že i přes McDavidův štědrý bodový přínos (25 utkání, 10+20) se Oilers opět řadí k nejhorším celkům NHL. Loni přitom celek ze západu Kanady skončil druhý v Pacifické divizi, čímž přerušil desetileté čekání na vyřazovací boje. Fanoušci, namlsaní zbrusu novou arénou, byli natěšení na tolik vyhlížený návrat úspěchu.

Letos je však Edmonton nejhorším týmem při hře v oslabení. Ofenzivní pušky sice produkují velké množství střel, to se však nepodepisuje na počtu branek. Týmová esa McDavid, Leon Draisaitl a Ryan Nugent-Hopkins budou muset vyhecovat sebe i zbytek týmu k loňské formě, aby nezabředli zpět do blat, z nichž se loni tak pracně dostali.