Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Jedničkou draftu NHL se stal MacKinnon, vybráni byli jen tři Češi

Sport

  21:52aktualizováno  1. července 9:39
NEWARK - Jedničkou draftu zámořské hokejové NHL se dnes v americkém Newarku stal kanadský útočník Nathan MacKinnon, kterého si vybralo Colorado. Opora Halifaxu Mooseheads a nejlepší hráč juniorského Memorial Cupu patřil mezi hlavní kandidáty na první volbu a představitelé Avalanche již dopředu avizovali, že mají o jeho služby enormní zájem.

Nathan MacKinnon se stal jedničkou draftu NHL 2013, vybralo si ho Colorado. foto: Reuters

"Je to neuvěřitelné. Jsem součástí organizace Colorada... Už se nemůžu dočkat začátku tréninkového kempu," radoval se MacKinnon, o němž nový trenér Avalanche Patrick Roy prohlásil, že je připraven naskočit do NHL už od příští sezony.

Jako druhý byl vybrán nejlepší Evropan, finský talent s ruskými předky Aleksander Barkov, jehož práva získala Florida. Tampa si jako trojku vybrala dalšího útočníka a MacKinnonova spoluhráče z Halifaxu Jonathana Drouina. Až poté přišel na řadu obránce Seth Jones, který byl v průběhu sezony považovaný za hlavního aspiranta na volbu číslo jedna. Jonese si vybral Nashville.

Poté přišel na řadu první Švéd - útočník Elias Lindholm, kterého si vybrala Carolina. Jedenáctkou se stal ruský talent Valerij Ničuškin, o nějž projevil zájem Dallas. Útočník Čeljabinsku mohl skončit i výše, zástupci klubů ale v minulých dnech poukazovali na nejistotu, zda Ničuškin zamíří z KHL do NHL.

V prvním kole bylo nakonec vybráno 18 Kanaďanů, tři Američané a devět hráčů z Evropy. Jako sedmadvacátý v pořadí přišel na řadu slovenský útočník Marko Daňo, který hrál za Slovan Bratislava v KHL.

Na úvod draftu se potvrdilo, že letos nebude volba talentů pro český hokej zajímavá jako loni, kdy si Dallas vybral Radka Faksu jako celkově třináctého hráče a o čtyři místa za ním přišel na řadu slávista Tomáš Hertl, jehož práva pro NHL získalo San Jose.

Žádný Čech v 1. kole

Letos se žádný zástupce českého hokeje v 1. kole neumístil. Obránce Jana Košťálka si ve 4. kole jako celkově 114. hráče vybral Winnipeg, Los Angeles později získalo práva na brankáře Patrika Bartošáka a útočníka Dominika Kubalíka.

Košťálek, Bartošák i Kubalík v minulé sezoně působili v zámořských juniorských soutěžích. Nebyl tak draftován žádný český hokejista, který hrál v tuzemsku nebo v jiné evropské soutěži.

Autoři: ,

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...