25. června 2015 13:29 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Sorry, nemám boty. Hudler přišel na předávání cen v ponožkách a rozesmíval sál

Jiří Hudler přišel na předávání cen NHL jen v ponožkách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Hudler přišel na předávání cen NHL jen v ponožkách. | foto: ČTK/AP

LAS VEGAS Měl na sobě perfektně padnoucí a na první pohled hodně drahý oblek. Jenže když vylezl na pódium, aby jako první český hokejista v historii převzal Lady Byng Trophy za gentlemanské chování v kombinaci s hokejovým uměním, byl bez bot!

Už když vyběhl těch pár schůdků, moderátoři večera na něj nevěřícně koukali. A tak Hudler jen výmluvně roztáhl ruce a první, co řekl, bylo: „Nemám na sobě boty. Sorry.“

Sálem se rozezněl smích. To ještě nikdo netušil, že nebyl zdaleka poslední. Hudler si své chvíle slávy vychutnával. 

„Vegas, jaké místo!“ jakoby se omlouval a kamera zabrala jeho sytě červené ponožky, které byly v kombinaci s luxusním oblekem tak trochu jako pěst na oko.

Možná to bylo naplánované entrée, možná ne, každopádně jím Hudler zabodoval. Pobavil a fanoušky Calgary potěšil, protože byly v klubových barvách Flames. 

Hudler po konci akce celou záležitost ještě dovysvětloval: „Boty mě tlačily. Seděl jsem tu hodinu a půl. Nedalo se to vydržet. Myslel jsem, že Lady Byng bude první cena v programu, ale nebyla. Asi je nejdůležitější.“

Zatímco většina hráčů svou děkovnou řeč zkracuje, Hudler si pobyt na pódiu vychutnával. Když zabodoval s ponožkami, vzal si větší sólo a začal vyprávět vtipnou historku.

„Řeknu vám jednu věc: ráno jsem se vzbudil a měl jsem na mobilu čtyři zprávy. První byla od Boba Hartleyho (trenéra Calgary). Přišla asi v noci a stálo v ní: Ujisti se, že šel Johny spát před půlnocí.“

I narážka na mladého a šikovného parťáka Johna Gaudreaua, který zažil famózní nováčkovskou sezonu v NHL, sklidila úspěch. A Hudler pokračoval: „Druhá, která přišla hned po ní, byla od Johnyho: „Ujišťuju se, jestli jsi řekl Bobovi, že jsem byl v posteli v 11.“

Další výbuch smíchu.

„Díky,“ zareagoval Hudler. „Třetí byla od Petera Hanlona (marketingový manažer Calgary). „Jestli vyhraješ, poděkuj nejlepšímu PR teamu v lize. Calgary Flames,“ četl 31letý útočník z mobilu a vyžádal si od publika potlesk.

Hudler pak poděkoval dokonce novinářům z Calgary, trenérovi Hartleymu a „nejlepšímu kapitánovi v lize Marku Giordanovi“.

Nakonec olomoucký rodák tak trochu zvážněl. „Nejvíc ze všeho...,“ nedořekl a začal jinak: „Nejlepší den mého života byl 7. leden, kdy se narodila moje dcera Anna Josefína. Víte, sportovní ceny jsou úžasné, ale život je život. A já miluju svou dceru. Miluju tě a miluju také Hanu. Děkuju.“

Při těch slovech se Hudler dojal a odkráčel. Může být na sebe pyšný, protože zažil opravdu výtečnou sezonu, v níž během 78 zápasů nasbíral 76 bodů (31+45), což ho zařadilo osmé místo v celé NHL. Hlavně díky němu se Calgary dostalo poprvé od roku 2009 do play off.

Lady Byng Trophy ovšem získal i díky tomu, že za celou sezonu obdržel pouhých 14 trestných minut, což bylo nejméně z elitní dvacítky borců kanadského bodování. 

Útočník Calgary Flames Jiří Hudler s oceněním Lady Byng Trophy.
Jiří Hudler hovoří s novináři po slavnostním ceremoniálu, na kterém získal...

V zámoří se proto už hovoří o jeho přestupu do lepšího týmu, byť má v Calgary ještě na rok smlouvu.

Podle některých informací o něj má velký zájem Pittsburgh, kde marně shání šikovné křídlo k hvězdám Crosbymu a Malkinovi. 

Na podobné úvahy je však nejspíš brzy. Calgary svého lídra nepustí a otázkou zůstává, jestli by Hudler chtěl odejít z týmu, kde si vybudoval výsadní postavení.

Jaroslav Tomas

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.