Spolu s šedesátiletým dvojnásobným mistrem světa vstoupili mezi legendy bývalí útočníci Raimo Helminen z Finska a Rus Pavel Bure, obránce Phil Housley z USA a kanadský trenér Andy Murray. Cenu Paula Loicqa za přínos mezinárodnímu hokeji převzal Kanaďan Kent Angus.
Nový na mezinárodní scéně sehrál celkem devět turnajů na mistrovství světa či olympijských hrách a z osmi si přivezl cenný kov. Vedle zlatých medailí ze světových šampionátů z let 1976 a 1977 ještě získal čtyřikrát stříbro a jednou bronz.
Stříbro si přivezl i z olympijských her v Innsbrucku 1976, mimo stupně vítězů skončil jen o čtyři roky později pod pěti kruhy v Lake Placid. S 15 body se ale tehdy stal nejproduktivnějším hráčem olympijského turnaje.
Nový získal třikrát Zlatou hokejku
Zářil i při dvou startech na Kanadském poháru. V roce 1976, kdy Československo hrálo finále, se podělil o pozici nejlepšího střelce turnaje a byl i členem All Star týmu. Nechyběl ani na stejném turnaji v roce 1981. Šestkrát byl československým mistrem (pětkrát s Kladnem a jednou s Jihlavou), třikrát vyhrál anketu Zlatá hokejka pro nejlepšího českého hokejistu. S 594 góly je suverénním lídrem Klubu hokejových střelců deníku Sport, který zohledňuje počet branek v reprezentaci (120) a nejvyšší domácí soutěži (474).
Síň slávy IIHF se o dalšího českého člena rozrostla poprvé po třech letech. V roce 2009 v Bernu vstoupil do vybrané společnosti bývalý obránce Jan Suchý.
Z hráčů jsou mezi téměř dvěma stovkami osobností také Vladimír Bouzek, Vlastimil Bubník, Josef Černý, Jaroslav Drobný, Karel Gut, Ivan Hlinka, Jiří Holeček, Jiří Holík, Oldřich Machač, Josef Maleček, Vladimír Martinec, Bohumil Modrý, Václav Nedomanský, František Pospíšil, František Tikal a Vladimír Zábrodský. Dále pak činovníci Luděk Bukač, Vladimír Kostka, Miroslav Šubrt a také rozhodčí Quido Adamec.