Středa 1. května 2024, Svátek práce

Karlovarští vyhráli nad Ingolstadtem 5:2

19:27
DAVOS - Hokejisté Karlových Varů si na prestižním Spenglerově poháru připsali první vítězství, když dnes díky zlepšenému výkonu v závěrečné třetině zdolali Ingolstadt 5:2. Po páteční prohře s Kanadou si tak uchovali naději na postup do finále.

Karlovarský útočník František Skladaný před brankářem Ingolstadtu Jimmy Waitem. foto: ČTK

Duel českého vicemistra s aktuálně třináctým celkem německé ligy nepřinesl až do 30. minuty prakticky žádné vzrušení. Před brankou Sáblíka, jenž dostal tentokrát příležitost před Mensatorem, se příliš nebezpečných akcí neurodilo a ani Karlovy Vary toho v útoku mnoho nepředvedly. Jako blesk z čistého nebe přišla v 32. minutě Dobroňova rána od modré čáry, na kterou však německý tým dokázal brzy odpovědět zdařilým únikem při vlastním oslabení.

O osudu utkání rozhodla skvělá tříminutovka karlovarských hokejistů, kteří několika pohlednými akcemi doslova rozebrali obranu Ingolstadtu, v níž nastoupil i Jakub Ficenec. V 45. minutě napřáhl při přesilovce znovu Dobroň, brankář Waite vyrazil puk pouze před sebe, kde se chytře zorientoval veterán Řezníček a český tým se dostal znovu do vedení.

O tři minuty později pak branky Melenovského a Zaťoviče podtrhly výrazné zlepšení svěřenců kouče Palečka v závěrečné dvacetiminutovce. V závěru se na obou stranách trefili střelci ještě jednou, o výhře českého týmu už ale nebylo pochyb.

Další duel čeká Karlovy Vary v neděli, kdy nastoupí od 15:00 proti domácímu Davosu.

VÝSLEDEK:
Energie Karlovy Vary - ERC Ingolstadt 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 32. Dobroň (Košťál), 45. Řezníček (Dobroň), 48. Melenovský (Skladaný, Pech), 48. Zaťovič (Zucker), 58. Pech (Skladaný) - 35. Steiner (Lemm, Martinovic), 58. Steiner. Rozhodčí: Prugger (Švýc.) Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6668.

Sestava Karových Varů: Sáblík - Řezníček, Dobroň, Čutta, Mudroch, Prošek, Němec, Duben, Černý - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Sailer, Kristek, Dej - Skladaný, Pech, Melenovský - Zaťovič, J. Bauer, Zucker. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.