30. června 2011 8:57 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kde je Jágr? V Americe na něj čekali marně

Jaromír Jágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr | foto: ČTK

PITTSBURG Přestože vedení hokejistů Pittsburghu očekávalo během středy definitivní rozhodnutí českého útočníka Jaromíra Jágra ohledně jeho budoucnosti, podle všeho se ho zatím nedočkalo. Jágr měl sice během středečního večera dorazit do New Yorku a podle hráčova agenta Petra Svobody po příletu oznámit, jak se rozhodl, tak se ale nestalo.

Zřejmě se tak vyjádří až dnes. Devětatřicetiletý Jágr byl netrpělivě očekáván v New Yorku, ale tam se ho prozatím nedočkali a jeho přílet nedokázal potvrdit ani Svoboda. "Nevím, zda zmeškal spoj. Nemám tušení," řekl deníku Detroit Free Press ve středu večer Jágrův zástupce.

Podobně na tom byli i ostatní zainteresovaní, tedy zástupci Pittsburghu a Detroitu, mezi jejichž kluby se patrně Jágr rozhodne. Generální manažer Rudých křídel Ken Holland řekl pozdě večer serveru NHL.com, že se mu z Jágrova tábora zatím nikdo neozval a nebyl prý upozorněn ani na Jágrův přílet.

Podobně reagoval v sms zprávě i generální manažer Penguins Ray Shero. "Nemáme zatím od nich ani slovo," uvedl Shero, jenž měl podle spekulací předložit Jágrovi nabídku na roční smlouvu s platem okolo dvou milionů dolarů. "Pracujeme nyní na smlouvách s našimi hráči," dodal Shero. Přestože některá ruská média informovala o tom, že Jágr již smlouvu s Pittsburghem znějící na 1,4 milionu dolarů již podepsal, Svoboda to popřel.

"Nic z těchto výmyslů není pravda. Zatím nepodepsal nic vůbec s nikým," potvrdil Svoboda deníku Pittsburgh Tribune-Review.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!