Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Komise: Chábera se musí vrátit

Sport

  12:06
PRAHA - V existenčním boji o záchranu v hokejové extralize došlo k výjimečnému jevu. V tabulce poslední Mladá Boleslav přišla o klíčového hráče po jednání „u zeleného stolu“. Smírčí komise hokejového svazu totiž dala za pravdu rivalovi z Českých Budějovic, který má před Středočechy na předposlední příčce drobný náskok tří bodů.

Chábera v dresu Mladé Boleslavi. foto: ČTK


 Podle verdiktu tříčlenné komise se špičkový extraligový gólman Jan Chábera má vrátit z hostování zpět do Českých Budějovic. Stejný osud potkal i obránce Marka Posmyka. „Jsme spokojení. Rádi je tady přivítáme,“ řekl českobudějovický manažer František Joun.


 Chábera s Posmykem v Mladé Boleslavi hostovali od začátku sezony a kluby se dohodly, že Jihočeši za to dostanou finanční kompenzaci přesahující 1,5 milionu korun. Jenže extraligový nováček nezaplatil jednu ze splátek, takže v polovině ledna Českobudějovičtí vypověděli smlouvu a požadovali návrat obou hráčů, k čemuž přispěl fakt, že dotčené kluby se staly sousedy na extraligovém dně.


 Mladou Boleslav nezachránila ani následná úhrada dluhu. „Konstatovali jsme, že odstoupení od smlouvy je platné. Poslední splátka přišla pozdě,“ prohlásil extraligový ředitel a člen smírčí komise Stanislav Šulc. „Registrační práva na hráče patří Českým Budějovicím.“ Jihočeši „na oplátku“ musí Mladé Boleslavi vrátit peníze.


 Středočechy výrok komise překvapil. V lednu se po příchodu Radima Vrbaty tým rozjel a téměř smazal ztrátu na předposlední příčku, což by znamenalo, že by nemusel do baráže. Právě vynikající Chábera držel mužstvo nad vodou.


 „My se s tím vyrovnáme,“ komentoval přesto odchod brankářské jedničky mladoboleslavský trenér a manažer v jedné osobě Jaromír Šindel. Je to Kongo, říká agent Henyš Českobudějovický manažer Joun odmítá, že by se jednalo o podpásový úder při přetahované na chvostu tabulky. „Jak to může být nějaký truc? Kdyby včas zaplatili, tak nebyl problém,“ mínil Joun.


 Smlouvu s Mladou Boleslaví dojednával nedávno vyhozený českobudějovický manažer Jaromír Látal. „Dohodli jsme se s Látalem a České Budějovice dohodu nedodržely,“ řekl už v pondělí mladoboleslavský manažer Cyril Suk.


 Kde nakonec skončí Chábera, není ale jisté. Brankář totiž v Českých Budějovicích v pondělí vypověděl smlouvu a vracet se mu nechce. „Nad výrokem komise jsem se musel zasmát. V českém hokeji je možné všechno. Česká republika je Kongo, nic než Kongo,“ řekl hráčův agent Jaromír Henyš.