21. července 2010 17:39 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Konec nejistoty. Mistr světa Pavelec prodloužil smlouvu v Atlantě

Ondřej Pavelec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pavelec. | foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

KLADNO/PRAHA To čekání se mu vyplatilo, ať už bylo jakkoliv dlouhé. Hokejový gólman Ondřej Pavelec zmizel dnes z listiny hráčů, kteří v NHL stále nemají podepsanou smlouvu.

V Atlantě Trashers ji totiž dvojka letošních mistrů světa prodloužila o další dva roky. "Před pár hodinami jsem ji posílal zpět do zámoří. Všechno je podepsané," řekl LN během odpoledne Pavelec.

Oproti dřívějšímu kontraktu si výrazně polepší. Dosud v NHL pobíral 850 tisíc dolarů, nyní za dva roky dostane 2,3 milionů dolarů. "Odpovídá to tak mé výkonnosti," myslí si 22letý rodák z Kladna. "Jsem naprosto spokojený, dopadlo to podle mých představ."
Ondřej Pavelec

Pavelec v loňské sezoně odchytal za Trashers 39 zápasů, připsal si 14 vítězství a jeho procento úspěšnosti zásahů bylo 90,6. Mohl se zároveň radovat z dvou vychytaných nul. "Věřím, že dostanu stejnou šanci jako loni."

Během minulé sezony se poprvé dostal také do seniorského národního týmu. Náhradníka Tomáši Vokounovi dělal jak na olympiádě ve Vancouveru, tak na zlatém šampionátu v Německu, kde si připsal jeden start.

Najdete na Lidovky.cz