Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Král bude panovat hokeji

Král předsedou.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Král předsedou. | foto: ČTK

PRAHA Tomáš Král byl zvolen novým předsedou Českého svazu ledního hokeje. Čtyřiačtyřicetiletý advokát a prezident Lasselsbergeru Plzeň, který byl na dnešní konferenci v Praze jediným kandidátem, nahradil na postu šéfa českého hokeje Vratislava Kulhánka. Ten se po skončení svého čtyřletého období už o funkci neucházel.

Král získal 60 z 61 hlasů přítomných delegátů, jeden se zdržel hlasování. Po Vladimíru Šubrtovi, Stanislavu Burdysovi, Karlu Gutovi a Kulhánkovi se tak stal pátým předsedou ČSLH za dobu samostatné České republiky.

Stejně jako před čtyřmi roky při hledání nástupce dlouholetého šéfa svazu Guta neměla volba nijak dramatický průběh, protože jediný kandidát měl slíbenou podporu nejen od extraligy, ale i od nižších soutěží. "Myslel jsem si, že už jsem toho zažil dost, ale musím přiznat, že se mi teď trošku třesou kolena. Vážím si podpory, ale více než slova se ode mě čeká práce," řekl po svém zvolení nový prezident ČSLH Král.

Do výkonného výboru si vybral za vrcholový hokej Petra Břízu, Františka Černíka, Otakara Černého, Jaromíra Látala, Milana Vackeho a současného prezidenta APK Ctibora Jecha. Za výkonnostní hokej pak Františka Dvořáka, Karla Jankoviče, Miloslava Šebu a Jana Trundu, které volební konference také potvrdila.

Předsedou dozorčí rady byl opět zvolen Miroslav Rákosník, členy rady se stali Karel Čapek, Václav Hořejší, Rudolf Vach a Pavel Schwarz. Předsedou arbitrážní komise se stal po Královi Vladimír Balaš.

Výsledky volební komise Českého svazu ledního hokeje:

Předseda ČSLH: Tomáš Král.

Členové výkonného výboru: Petr Bříza, František Černík, Otakar Černý, František Dvořák, Karel Jankovič, Ctibor Jech, Jaromír Látal, Miloslav Šeba, Jan Trunda, Milan Vacke.

Předseda dozorčí rady: Miroslav Rákosník.

Členové dozorčí rady: Karel Čapek, Václav Hořejší, Pavel Schwarz, Rudolf Vach.

Předseda arbitrážní komise: Vladimír Balaš.

Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Advantage Consulting, s.r.o.
ZKUŠENÝ SEŘIZOVAČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz