Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Divočina v Kralupech. Mistr extraligy napadl sudího, poté šermoval s divákem

Kapitán Draků Bílina František Bakrlík reaguje na fanoušky Kralup. foto: Rostislav Smolej

Rány kolenem do soupeře během bitky, vulgární gesta vůči divákům, osekávání se hokejkami s fanouškem. Nedělní zápas domácích Kralup nad Vltavou s Bílinou se zvrhl v násilnou frašku. Souboj o postup do druhé ligy skončil předčasně. Hosté jej odmítli za nepříznivého stavu 0:3 dohrát, pravděpodobná je tak kontumace v jejich neprospěch.
  13:50

Už po druhé dvacetiminutovce si brankář hostujících Draků Daniel Štěpka stěžoval na oslňování laserem, který pořadatel jednomu z diváků zabavil.

Zásadní moment se ale odehrál krátce po buly v útočném pásmu Kralup v čase 45:51. Rozpoutal jej hráč s číslem 66 – František Bakrlík. Devětatřicetiletý kapitán Bíliny a někdejší reprezentant české osmnáctky, který je na stránkách klubu (ale nikoliv v zápise o utkání) zároveň veden jako trenér.

Na videu je celý incident zachycen mezi 7. a 10. minutou:

Ten kousek od hrazení fauloval útočníka Tomáše Soukupa a v následné bitce proti soupeři, jenž se odmítal rvát, využil kromě ran pěstí také úderů kolenem. Po jednom z nich na Bakrlíka vystartoval Soukupův spoluhráč Štěpán Binko. Rozhodčí ale záhy šarvátku přeci jen uklidnili.

Zapojil se do ní i bývalý útočník Litvínova a extraligový mistr Peter Jánský (číslo 37), který čárového sudího při odtrhávání hráčů odnesl pryč.

František Bakrlík (66) v bitce se Štěpánem Binkem z Kralup. Na snímku je vidět, jak Peter Jánský (37) odnáší rozhodčího, který se snažil potyčku roztrhnout.

„Bránil mu ve výkonu jeho povinnosti tím, že jej za použití síly odstavil od probíhající bitky. Za to mu byl podle pravidla 40.2 udělen osobní trest do konce utkání za fyzické napadání rozhodčích - kategorie II,“ stojí v zápise.

Vyloučení do konce utkání vyfasoval také Bakrlík, na nějž publikum křičelo i pískalo. Hráč při odjezdu z ledové plochy reagoval vulgárními gesty, mimo jiné vztyčenými prostředníčky.

Při odchodu na poblázněného kapitána i hostující střídačku létalo z tribun pivo či plivance. Jak se píše v zápise: „Následně ze strany diváků došlo k polévání hostujících hráčů a funkcionářů pivem a dalšími tekutinami.“

Bakrlík si už dříve v kariéře vysloužil osmnáct duelů dlouhý distanc ve Velké Británii, když si podruhé v sezoně odnášel ze zápasu trest ve hře za úder na hlavu. V Polsku zase dostal roční zákaz za úder zezadu do hlavy protihráče a napadení trenéra soupeře, čímž rozpoutal hromadnou bitku.

Teď se postaral o další melu...

Po hromadném konfliktu na ledě se do dění zapojili i diváci.

„Jeden z diváků postupně sebral několik hráčských holí týmu hostí, máchal s nimi proti hráčům hostí, některými ranami je zasáhl a několik jich zlomil,“ uvádí sudí v zápise.

Hokejisté Bíliny posléze po fanouškovi máchali holemi. Na videu je také vidět, že jej několikrát trefili. Do konfliktu se vedle Jakuba Berana opět přidal Jánský, který tak zapsal druhý trest do konce utkání za zásah proti divákům.

Sestříhané video a jiný pohled na incident v Kralupech:

„Většina hráčů hostí po tomto incidentu odešla z hráčské lavice do prostor šaten a odmítala zahájit hru.“

Hlavní rozhodčí napřed zapisovali všechny prohřešky proti pravidlům. Po udělení trestu za odmítnutí zahájit hru se bílinský celek na led nevrátil ani během pětiminutové lhůty, a duel tak předčasně ukončili.

Draci, kteří do Kralup vyrazili pouze se čtrnácti hráči do pole a nashromáždili 113 trestných minut, si kvůli vyhrožování zažádali o odjezd v doprovodu policie.

„Vedoucí týmu byl rozhodčími odkázán na hlavního pořadatele,“ říká závěrečná věta v poznámkách k utkání.

Finální rozhodnutí k nedělnímu zápasu vydá vedení soutěže. Kontumace by domácím vedle výhry 7:3 v prvním utkání přinesla postup do druhé ligy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!