Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Krejčí k omluvence z MS: Tělo má dost, po těch letech si volno zasloužím

Sport

  21:23
BOSTON/PRAHA - Na papíře to vypadalo rozvržené téměř ideálně. V sérii play off NHL mezi Montrealem a Bostonem měl trenér hokejistů Vladimír Růžička v každém z týmů jednoho centra, o něhož by pro mistrovství světa stál. Jenže kanadský tým s Tomášem Plekancem se vzepjal k obratu a David Krejčí se po těžké sezoně z cesty do Minsku omluvil. "Vím, co se teď bude o mně říkat. Ale i když je mi teprve 28 let, tak tělo už toho má po několika náročných sezonách dost," vysvětluje pro Lidovky.cz.

David Krejčí se svým Bostonem skončil v letošní sezoně na Montrealu. foto: ČTK

Na rozhodování neměl moc času, kvůli časovému posunu oproti dějišti šampionátu ani ne celý den. "Ale přemýšlel jsem nad tím dost. Kluci hrají v sobotu a v neděli a my máme teprve v pátek odpoledne pohovory a zdravotní prohlídky. Odletět bych tak mohl nejdříve v sobotu a v Minsku bych byl v neděli. To bych ale ještě rozhodně nehrál, připraven bych tak byl až na úterní zápas," popsal komplikovanou situaci.

ČTĚTE K TÉMATU

Trenér Růžička ho prý proto ani příliš nepřemlouval. "Když jsem mu to vylíčil, pochopil to. Český tým hraje dobře a nabourávat sestavu v posledním zápase před play off by taky nebylo nejšťastnější," říká Krejčí. Své reprezentační kolegy prý na dálku sleduje. "Nestíhal jsem se na zápasy dívat v televizi, ale o výsledcích rozhodně přehled mám."

Krejčí byl pro trenéry národní týmu v posledních letech žádaným zbožím. I proto si po náročných sezonách s Bostonem, který pravidelně bojuje o Stanley Cup, moc odpočinku neužil. Obvyklý scénář na jaro - buď dlouhé série v play off NHL, nebo pomoc na MS.

"Myslím si, že poprvé po šesti sedmi letech mám nárok na pořádné volno, že si ho snad zasloužím. Vím, co si budou lidé říkat, že jsem se na to vykašlal a tak. Ale tělo toho má po několika hodně dlouhých sezonách dost," přiznal vyčerpaný osmadvacetiletý hokejista.

Krejčí patřil v posledních letech k tahounům Bostonu v play off, ale letos se trápil. Ze 12 utkání si připsal pouhé čtyři asistence. I kvůli gólové absenci centra prvního útoku se vítězové Stanley Cupu z roku 2011 loučili už po druhém kole.

"Kdo se na ty zápasy díval, tak ví, že jsem měl puk pořád na holi. Bylo tam i pár špatných zápasů, ale hlavně teď proti Montrealu už jsem cítil, že to bylo lepší. Spíš mě mrzelo, že mi to tam nepadalo. Ale tak to chodí, člověku nemůže pořád všechno vycházet," líčí nejproduktivnější hráč play off NHL z let 2011 a 2013.

Kdyby s klubem vypadl už v prvním kole, do Běloruska by podle svých slov přiletěl. "Ale v tuhle chvíli bych reprezentaci nebyl platný. Chci se dát do kupy, pořádně si odpočinout a být zase lepším hokejistou. Vím, že mám na víc," soudí.

Z Bostonu nebyl sám, kdo pozvání na východ Evropy odmítl. Jeho kapitán Zdeno Chára musel odříct trenérovi Slovenska Vladimíru Vůjtkovi, neboť poslední zápasy dohrával se zlomeným prstem na ruce. "Ale pořád jsme nebyli zdaleka tak potlučení jako při loňském finále," vrací se Krejčí k neúspěšnému tažení, kdy v dresu Bruins působil i Jaromír Jágr.

Prsten pro vítěze Stanley Cupu přesto má, z roku 2011. Nepřichází po sedmi sezonách v jednom týmu čas na změnu? "Uvidíme, co se stane. Smlouvu mám ještě na příští sezonu, ale jestli bych prodloužil už teď v létě, tak bych asi směřoval k tomu, abych v Bostonu kariéru dohrál a pak se třeba na rok na dva vrátil do Čech. To by bylo ideální," nastínil vysněnou budoucnost Krejčí.

Arcon Personalservice GmbH
Instalatér do Německa

Arcon Personalservice GmbH

nabízený plat: 75 260 - 90 320 Kč