Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krvavý start extraligy: Ujčík byl v bezvědomí, otřes mozku Hamerlíka

Sport

  11:15
OSTRAVA/BRNO - První kolo nového ročníku hokejové extraligy poznamenaly dvě vážná zranění. Ve Vítkovicích ležel v bezvědomí a v tratolišti krve Viktor Ujčík, v Brně zase s otřesem mozku a poraněním páteře odváželi do nemocnice třineckého brankáře Petera Hamerlíka.

Momentka ze zápasu Brno - Třinec foto: ČTK

Tříbodový vstup hokejistů Vítkovic do extraligové sezony byl zastíněn krvavým zraněním útočníka Viktora Ujčíka. Sedmnáct sekund před koncem utkání se po střetu s českobudějovickým utočníkem Lukášem Květoněm na několik sekund ocitl v bezvědomí, v šatně už však komunikoval s okolím. Podle prvních prognóz utrpěl silný otřes mozku.

Ujčíkovi zapadl jazyk

Ujčík se do kolize s Květoněm dostal v útočném pásmu Vítkovic v samém závěru zápasu. Po pádu na led však zůstal se zapadlým jazykem bezvládně ležet a v jeho obličeji se objevila krev. K vědomí se probral až po bleskové intervenci lékařů přímo na ledě. Z kluziště však osmatřicetiletého útočníka museli odnést na nosítkách.

Více o 1. kole hokejové extraligy:

Podle vítkovického asistenta Zdeňka Motáka se lékařům Ujčíkův zdravotní stav podařilo v šatně stabilizovat. Přesto pro jistotu zamířil na další vyšetření na traumatologické oddělení do místní nemocnice.

"V šatně kolem něj bylo plno doktorů, ale náš klubový lékař říkal, že jeho stav je a bude dobrý. Byl při vědomí, hýbal všemi končetinami a komunikoval. Ale v první chvíli měl zapadlý jazyk a byl v bezvědomí," řekl Moták.

Viktor Ujčík

Květoň dostal za souboj s Ujčíkem dvouminutový trest za nedovolené bránění.

Nosítka i v Brně

Smolně skončila extraligová premiéra také pro třineckého brankáře Petera Hamerlíka, který v utkání na ledě Komety Brno utrpěl po střetu se soupeřem ve 48. minutě zranění po nepřehledné situaci v brankovišti. Led opustil na nosítkách a posléze byl s otřesem mozku a poškozenou páteří odvezen do Fakultní nemocnice u Svaté Anny na další odborné vyšetření.

ČTĚTE TAKÉ:

Třinecký kouč Pavel Marek neskrýval po zápase rozhořčení, protože zákrok na Hamerlíka zůstal nepotrestán. "Když je takto vážně brankář zraněn v brankovišti, tak to přece není normální," zlobil se Marek.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!