8. dubna 2008 10:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kubina se MS nezúčastní

Kubina (zcela vlevo) se raduje z branky Toronta.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kubina (zcela vlevo) se raduje z branky Toronta. | foto: ČTK

TORONTO Česká hokejová reprezentace se na nadcházejícím šampionátu v Kanadě musí obejít bez obránce Pavla Kubiny. Třicetiletý bek Toronta dnes potvrdil, že mistrovství světa kvůli zánětu průdušek vynechá.


Trojnásobný světový šampion se v závěru sezony potýká s virovým onemocněním a lékaři mu doporučili, aby kvůli účasti na mistrovství neriskoval případné komplikace. "Bez obalu mi řekli, že si nemám zahrávat a brát nemoc na lehkou váhu. Sedlo mi to na plíce. Byl jsem na několika vyšetřeních a odběrech krve. Přesnou diagnózu ale určil až rentgen plic. Jedná se o zánět průdušek," uvedl Kubina v prohlášení.


Lékaři Kubinovi nasadili silná antibiotika, ale i když do šampionátu scházejí ještě tři týdny, hráč nevěří, že se stihne úplně zotavit. "Minimálně čtrnáct dní nemůžu nic dělat, ani po tom není řečeno, že budu v pohodě a fit. Po čtrnácti dnech, až doberu prášky, mě čekají nová vyšetření, která mají potvrdit, že je zánět pryč," řekl Kubina.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky