Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kudrna znovu řádil a režíroval triumf Liberce

Sport

  21:59
LIBEREC - Práce Jaroslava Kudrny v okolí brankoviště vynesla hokejistům Liberce úspěch v třetím semifinálovém utkání proti Pardubicím. Přestože po prvním zápase na něj po hattricku a atakům gólmana Dušana Salfického Východočeši vyhlásili hon, dnes se dvakrát před brankářem Martinem Růžičkou prosadil. První trefa byla připsána Janu Víškovi, po jehož nahození ale byl puk ještě před brankovou čárou a dostal se za ni až po Kudrnově dorážce.

Liberecký hráč Jaroslav Kudrna foto: ČTK

"Jeli jsme tři na dva, Honza Víšek to tam bekhendem nahodil. Já jsem puk na chvíli viděl, stál tam, tak jsem do toho plácnul a jsem rád, že se to uznalo," řekl novinářům Kudrna. Proč gól sudí připsali Víškovi, netušil. "To se zkuste zeptat rozhodčího," smál se Kudrna, ale byl především rád, že branka platila a pomohla k vítězství.

Před dlouhým prohlížením videa ale byli domácí v nejistotě, protože sudí Milan Minář nejdříve rozpažil. Pak se ale s Janem Hribikem dohodli situaci prověřit. "Byl jsem trošku naštvaný, protože jsem si myslel, že takové góly se uznávají. Pak se to na videu ukázalo," doplnil Kudrna a nestaral se o to, že ve statistikách gól nemá.

ČTĚTE TAKÉ

"Pro nás je samozřejmě důležitá výhra, to byl jediný cíl. Jestli dá gól Franta nebo Pepa, je úplně jedno." Po druhém utkání, v němž sudí Martin Fraňo a Radek Husička rozdali v Pardubicích 86 trestných minut, tentokrát vyloučení ubylo. "Přispěli k tomu i dobrým výkonem rozhodčí, takže zápas proběhl, jak má, a těch strkanic a šarvátek tam nebylo tolik. Doufám, že se to líbilo a lidi se bavili," doplnil Kudrna.

Sám neměl pocit, že by se na něj soupeři zaměřili. Ani v druhém zápase série. "Já chodím před bránu a tam to hráč vždycky nějakým způsobem schytá. Dohrávají to všichni. Hraju, co mi dovolí soupeř a rozhodčí. Zatím to přináší úspěch a nějaké góly z toho padají. Pro náš tým je to dobré," podotkl šestatřicetiletý kanonýr.

Jaroslav Kudrna (uprostřed) z Liberce a brankář Martin Růžička a Vladimír Sičák z Pardubic

S výkonem týmu v zápase ale nebyl spokojený. "Od půlky zápasu byl hokej takový rozháraný, chodili jsme tam každý s někým jiným, byli jsme vylučovaní. Nebylo to ono a budeme si k tomu mít co říct. Přečíslení a zbytečných faulů tam bylo dost." Spolehlivý výkon podal po svém návratu do branky po jednozápasové pauze Marek Pinc. Přispěl k vítězství 30 úspěšnými zákroky, ale při tom posledním pořádně vystrašil svůj tým i liberecké fanoušky. Po nahození Václava Kočího se totiž letící puk snažil chytit, ale při couvání zakopl a nakonec jej stihl vyrazit.

"Už mi to v šatně říkali, tři lidi tam podle mě leží s infarktem. Bylo to trošku pro lidi, ne?" vyprávěl Pinc. "Puk letěl vysoko, nejdřív jsem tam chtěl jít, ale byl daleko ode mne, tak jsem se zastavil. Pak jsem zajel do rýhy, ale hokejkou jsem to dal za bránu, takže dobrý," bral situaci s nadhledem.

Asistent trenéra Bílých Tygrů Filip Pešán přiznal, že týmu zahrnulo. "Krásně se nám stárne na střídačce," smál se už po zápase. "Byl to okamžik, který Marek podle svých slov měl pod kontrolou. Viděl jsem, že vyjížděl na kotouč, který letěl vzduchem, pak začal couvat, škobrtnul si a podle svých slov pod kontrolou to odehrál holí do rohu. To je Marek Pinc. Já jsem málem omdlel," doplnil Pešán.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!