Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Lang byl u kanonády Chicaga

7:39
CHICAGO - Rudá křídla dostala v Chicagu šestibrankový příděl. Už v osmé minutě zvyšoval na 3:0 Robert Lang a vyhnal tím na střídačku svého krajana Dominika Haška.

Cam Barker (vpravo) z Chicaga se raduje ze vstřeleného gólu. Vlevo je hráč Detroitu Jiří Hudler. foto: ČTK

Haškův náhradník ale ke zvratu nepomohl. Detroit nakonec dostal ještě další tři góly a odvezl si debakl 6:2.

Blackhawks vs. Red Wings

Čtyři využité přesilovky Pittsburghu znamenali vítězství na ledě Flyers. Tučňáci se díky spolupráci Malkin - Crosby opět vyšvihli do čela své divize.

Statistika středečních zápasů NHL:
Branky: 17., 25. a 59. Larose, 1. E. Staal, 29. Walker (F. Kaberle), 43. T. Ruutu - 9. St. Louis, 56. Halpern. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.644.

Carolina - Tampa Bay 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

New Jersey - Boston 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. Zubrus, 55. Clarkson, rozhodující nájezd Parise - 21. Wideman (Krejčí), 37. Lucic. Střely na branku: 25:27. Diváci: 16.144.

Pittsburgh - Philadelphia 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 27. a 59. Crosby, 11. Gončar, 35. Malkin - 9. Hartnell (Prospal), 14. Carter. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17.132.

Chicago - Detroit 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Branky: 6. Barker, 7. Hendry, 8. Lang, 24. Byfuglien, 28. Kane, 56. Burish - 15. Zetterberg, 27. Maltby. Dominik Hašek odchytal za Detroit 8 minut, z 6 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 50 procent. Střely na branku: 28:28. Diváci: 21.365.