3. května 2011 17:00, aktualizováno  17:54 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Led je mizerný, štve Čechy, Slováky a Rusy

Zápas Česko - Dánsko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas Česko - Dánsko. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRATISLAVA/PRAHA Hráči si stěžují, nejsou spokojení, šéfům organizačního výboru a představitelům IIHF (Mezinárodní hokejové federaci) je to ale zatím jedno. O čem je řeč? O ledu v bratislavské Orange Aréně, kde své zápasy na mistrovství světa hrají kromě domácích hokejistů i ti čeští hráči. Podle hráčů především ve večerním termínu led měkne a mění se v "břečku".

Již během prvních tréninků a zápasů to bylo jedno z hlavních témat. Hlavní ledová plocha v bratislavské Orange Aréně totiž rozhodně nepatří mezi přednosti jinak krásné haly. Na jeho kvalitu si stěžují domácí hokejisté, ale negativní ohlasy zní také z českého či ruského tábora.

JAROMÍR JÁGR

"Vždycky je to o tom, jestli se daří, nebo ne. Když se nedaří, tak je samozřejmě ta kvalita ledu špatná. (směje se) A když se daří, je dobrá."

Organizační výbor 75. mistrovství světa ale stížnosti hráčů nevnímá. "Nedostali jsme žádnou oficiální stížnost," oznámila pouze suše tisková mluvčí turnaje Michaela Grendelová. "Podle nás led vyhovuje směrnicím Mezinárodní hokejové federace," dodala. Když chtěli slovenští reportéři vyzvědět více informací přímo od správce stadionu, Grendelová jim vystavila stopku.

"Led vydrží sotva deset minut a pak měkne. Pro technické hráče je to velká nevýhoda, hlavně při přesilových hrách to bylo znát," řekl za celý slovenský tým obránce Peter Podhradský. Nejhlasitě proti kvalitě ledu protestují především kapitán Pavol Demitra, brankář Jaroslav Halák i jeho protějšek z ruské reprezentace Jevgenij Nabokov.

Zápas Německo - Slovensko.

S nekvalitním ledem se například potýkal v pondělním zápase při trestném střílení v zápase s Dánskem i český útočník Patrik Eliáš, který byl rád, že kotouč "dovezl" alespoň ke gólmanovi poté, co mu několikrát přeskočil čepel hole. To se navíc jednalo o odpolední duel, ještě větší problémy s ledovou plochou zažívají domácí (i čeští hráči) ve večerních vyprodaných duelech.

Podle slovenských internetových serverů je s podivem, že podobné problémy má hala, v jejíž útrobách se nachází největší strojovna na výrobu ledu ve střední Evropě. "Podmínky jsou ale pro všechny týmy stejné," nabídl nakonec ale možné vysvětlení proč si zatím žádná reprezentace oficiálně nestěžovala Demitra.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.