25. června 2014 16:11, aktualizováno  20:23 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Lev Praha po dvou sezonách končí. Druhý tým loňské KHL nemá peníze

Hráči Lva se radují z druhého gólu. Uprostřed je jeho autor, útočník Jakub Matai. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráči Lva se radují z druhého gólu. Uprostřed je jeho autor, útočník Jakub Matai. | foto: ČTK

Zlé zvěsti se naplnily, přesto je to pro mnohé šok. Hokejový klub Lev Praha nebude v příští sezoně obhajovat finálovou účast v Kontinentální lize. Podle všeho zanikne úplně. Hlavní důvod je ten, že ruští majitelé nenaplnili potřebný rozpočet. Osud hráčů - včetně reprezentantů - je nejistý.

Informaci, kterou šířily ruské servery, potvrdil zdroj z klubu s tím, že Lev později odpoledne vydá oficiální prohlášení. Ale rozhodně to pro nikoho není příjemná zpráva.

Smrt hokejového Lva nastala, protože ho už nemá kdo živit. Podle dostupných informací se nepodařilo majiteli Jevgeniji Myškovskému najít dostatek pěnez na rozpočet, který loni činil zhruba 750 milionů korun.

Ondřej Němec po prohraném finále s Magnitogorskem.

Ondřej Němec po prohraném finále s Magnitogorskem.

Problém je v tom, že firma Gazprom - hlavní sponzor soutěže - seškrtala o polovinu finance určené na provoz klubů v KHL. O problémech jediného českého účastníka hovořil už na začátku června Sportovní ředitel Rašíd Chabibulin, krach Lva Praha naznačil také výsledek jednání s představiteli firmy Bestsport, která vlastní moderní O2 arenu.

Skvělá atmosféra, divácký rekord. Přesto Lev končí

Právě tam měl Lev pokračovat. Hráči, realizační tým i věrní fanoušci chtěli navázat na úspěšné tažení v play-off uplynulé sezony, které se zastavilo až v sedmém finále proti Magnitogorsku. Během domácích finálových zápasů několikrát Lvi posunuli vlastní divácký rekord. Atmosféra v hale byla strhující, ještě ji umocnila parádní show.

Když už to vypadalo, že se nový subjekt v českém hokejovém prostředí konečně usadil, tak Lev scénu opouští. Tenhle fakt se zřejmě nijak nedotkne extraligové Sparty, která byla se Lvem majetkově spojena prostřednictvím Sportovního holdingu Praha. I když sparťanský šéf Petr Bříza zatím situaci nekomentoval.

V šoku jsou samozřejmě i hokejisté, kteří mají se Lvem uzavřené smlouvy a po dovolené se pomalu začali chystat na další sezonu.

ČTĚTE VÍCE

Jsou mezi nimi také účastníci letošního mistrovství světa v Minsku - obránci Ondřej Němec a Martin Ševc a kapitán Jiří Novotný. Talentovaný útočník Jiří Sekáč má namířeno do KHL.

„Zatím je to neoficiální informace. Nikdo z KHL, ani majitelů v klubu ji nepotvrdil. Doufám, že se to nějak vyřeší, ale určitě to je nepříjemné,“ řekl Němec, jenž nový kontrakt podepsal v květnu při šampionátu v Bělorusku a pochvaloval si život ve „Lví smečce.“

Teď prožívá spolu s dalšími zaměstnanci klubu dny nejistoty...

Michael Bereň

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!