Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

LN: Svoboda poprvé objal pohár

Sport

  9:00
PRAHA - Říkalo se o něm, že není brankář pro play off. Prý neodolá náporu těžkých zápasů. Teď už se slávistický gólman Adam Svoboda může podobným názorům jen smát. Skvělou sezonu podtrhl sebevědomým výkonem v sedmém finálovém zápase, ve kterém Slavia vybojovala titul.

Slavia - Karlovy Vary 4:2 foto: ČTK

Vyznavač rockové muziky, který je v soukromý velký kliďas, mohl konečně obejmout vytoužený pohár. Čekal na něj 12 let. "V sérii jsem se na něj z pověrčivosti nechtěl ani podívat,“ smál se Svoboda. "Teď si ho konečně užiju,“ dodal brankář.

Až na druhý pokus se třicetiletý gólman stal mistrem republiky. Už před pěti lety sice hrál své první finále, ale vytoužený pohár mu v sedmém utkání sebral jeho současný zaměstnavatel. V roce 2003 totiž Pardubice, za které Svoboda chytal, prohrály rozhodující duel 0:1. "Zápas přece nestojí jen na gólmanovi,“ bránil se Svoboda.

To je teď ale dávno zapomenuto. Brněnský rodák byl oporou Slavie v celém letošním play off. Zvládl i důležité sedmé utkání v semifinále proti Liberci, které Slavia vyhrála 2:1. „Adam dokázal, že je pan brankář,“ chválil gólmana kouč Vladimír Růžička.
V této sezoně tak Svoboda prokletí sedmých zápasů zlomil; vyhrál ve dvou za sebou. "Když se řekne sedm, tak se mi vybaví můj nejoblíbenější film Sedm. Mám rád filmy o masových vrazích, kde teče hodně krve,“ odtajnil Svoboda svou zálibu v drsných "bijácích“.

Svoboda oproti minulým letům zvolil velice tvrdou a důkladnou letní přípravu, ze které těžil i ve vyřazovacích bojích. „Určitě mi to dalo hodně. Brali mi pravidelně i krev, takže jsem přesně věděl, na čem mám zapracovat. Dost jsem makal, takže ani na konci sezony se necítím unavený,“ vysvětlil Svoboda. Brankář byl bojovným naladěním Slavie do atmosféry play off vtažen více než dřív. "I když jsme prohrávali, tak nikdo neskládal zbraně, bojovali jsme a několik zápasů se nám podařilo otočit,“ dodal šťastný gólman.

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...