24. dubna 2008 18:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

LN: Výborný se vrací do Sparty

David Výborný posílí od příští sezony Spartu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Výborný posílí od příští sezony Spartu. | foto: Lidové noviny

PRAHA Po nemastné neslané sezoně hokejová Sparta rozhazuje tučné návnady a shání posily. Dokonce i za Atlantikem. Skutečná zlatá ryba, která se loňským mistrům republiky podařila ulovit, se jmenuje David Výborný.

Pětinásobný mistr světa, vyhlášený hokejový virtuos i bojovník, a hlavně muž s velkým srdcem, totiž ukončil v NHL své osmileté působení v celku Columbus Blue Jackets a vrací se do Holešovic. Tedy do míst, kde před osmnácti léty začínal profesionální kariéru. Výborný, jenž prožil v zámoří svoji nejhorší sezonu, dnes ráno přistane na Ruzyni a pouhou hodinu po příletu z USA se objeví na tiskové konferenci Sparty, kde bude společně s Brošem a Kratěnou oficiálně představený.

Jeho návrat je pikantní i v tom, že za trenéra bude mít svého otce Františka. Naposledy se na jedné střídačce v roli trenér - hráč potkali v sezoně 1999/2000, kdy David Výborný pomohl Pražanům k zisku titulu.


Výborný junior před časem napůl v žertu prohlásil, že by se do Sparty radši vrátil až v době, kdy jeho otec už tým připravovat nebude. Zásadní problém ze zmíněného faktu ale v rodině zjevně nemají. "Davida považuji za jednoho z 22 hráčů, které budu mít na starosti,“ říká František Výborný. "Když bude nutné, nějaké nedostatky mu klidně vytknu a když se  akce povede, pochválím spíš celou pětku.“
 
Přijde do Sparty i Straka?
 


Další podrobnosti
o nových posilách hokejové Sparty
si přečtěte v pátečním vydání deníku


 
 
 
Lidové noviny, Václav Cibula