Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Malkin se zotavuje z otřesu mozku, měl by brzy opět hrát

Sport

  16:43
PITTSBURGH - Ruský hokejový útočník ve službách Pittsburghu Jevgenij Malkin by se mohl po nedávném otřesu mozku brzy znovu zapojit do bojů základní části NHL. V neděli poprvé absolvoval naplno trénink se spoluhráči, při němž nepociťoval žádné problémy a zcela pryč jsou také potíže s krátkodobou ztrátou paměti.

Jevgenij Malkin z Pittsburghu. foto: ČTK

"Cítil jsem se opravdu dobře," řekla ruská hvězda při prvním rozhovoru pro média od zranění po tvrdém nárazu do hrazení v utkání s Floridou 22. února.

Malkin však naznačil, že s návratem do hry by ještě chtěl nějaký čas počkat, přestože vedení týmu nevyloučilo jeho zapojení do sestavy už dnes proti Tampě Bay. "Byl to dobrý trénink, ale myslím, že jich potřebuju ještě dalších pár. Cítím se dobře, tak uvidíme, jaký bude další krok," řekl šestadvacetiletý Malkin. Tím dalším krokem má podle kouče Dana Bylsmy být podstoupení tzv.

ImPACT testu, který počítačově vyhodnocuje otřes mozku a jeho následky. Penguins velkou část uplynulých dvou sezon postrádali kvůli otřesu mozku jinou hvězdu Sidneyho Crosbyho, ale Malkin prý nemá obavy, že by jeho zranění bylo podobně vážné. "Nijak mě to neděsí, neboť tohle je hokej a ten občas nějaká zranění přináší. Myslím však, že ten otřes nebyl až takový (jako u Crosbyho), protože se cítím vážně skvěle. Myslím, že brzy budu zase zpátky," uvedl Malkin.

Nejužitečnější hráč a zároveň vítěz kanadského bodování minulého ročníku Malkin se zranil po kolizi s obráncem Panthers Erikem Gudbransonem a musel vynechat už čtyři zápasy. Gudbransonovi však nic nevyčítá a vše přisuzuje spíše souhře nešťastných náhod. "Na záznamu to vypadá špatně, ale zase tak hrozné to není," dodal Malkin.

Autoři: ,

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...