Marek s Irglem zařídili v KHL výhru Atlantu, čímž si vynutili sedmý zápas

20:31aktualizováno  20:43
MOSKVA - Hokejisté Atlantu Mytišči porazili v šestém utkání čtvrtfinále KHL 2:1 Petrohrad a srovnali stav série na 3:3. Góly dnes stříleli pouze Češi - na straně vítězů Jan Marek se Zbyňkem Irglem, jediný gól hostů zaznamenal Petr Čajánek.

Jan Marek. foto: ČTK

Právě pětatřicetiletý Čajánek skóre otevřel po 29 sekundách druhé třetiny a svěřenci Václava Sýkory sahali po postupu. Atlantu se však povedlo ještě do přestávky srovnat, když Jakuba Štěpánka v petrohradské brance překonal po Markově přihrávce Irgl. Vítězný gól pak vstřelil na začátku třetího dějství Marek, jehož trenér Miloš Říha v průběhu série vyřadil na dva duely ze sestavy.

Atlant tak od stavu 1:3 na zápasy odvrátil i druhou hrozbu vyřazení a vyrovnal. O soupeři Jaroslavle ve finále Západní konference tak musí rozhodnout sedmý duel v Petrohradu.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 6. zápas: Atlant Mytišči - Petrohrad 2:1 (Marek 1+1, Irgl 1+0 - Čajánek 1+0), stav série: 3:3.