Michálek pomohl Ottawě k vítězství, skóroval i Jágr. Pavelec nedochytal

12:04aktualizováno  12:23
NEW YORK - Útočník Milan Michálek vstřelil v sobotním utkání NHL svůj čtvrtý gól v sezoně a pomohl hokejistům Ottawy k výhře 4:0 nad Philadelphií. Střelecky se prosadil také Jaromír Jágr, díky jehož trefě při power play získala Florida alespoň bod v zápase s New York Rangers, kteří nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení. Ondřej Pavelec kvůli zranění odchytal jen dvě třetiny při výhře Winnipegu 3:2 nad Arizonou.

Milan Michálek slaví se spoluhráči svou branku. foto: ČTK/AP

Ottawa podruhé za sebou nedostala gól, naopak Philadelphia s Jakubem Voráčkem ve druhém utkání v řadě neskórovala a s 35 góly je nejhůře střílejícím týmem v lize. Do vedení dostal Senators v poslední minutě první třetiny Mika Zibanejad, druhý gól přidal v úvodu druhé třetiny Mike Hoffman a na 3:0 zvýšil ve 38. minutě Michálek. Vypíchl puk v útočném pásmu a rychlý výpad zakončil přesnou střelou švihem.

Obě čistá konta vychytal v brance Ottawy Craig Anderson. K 25 zákrokům proti Columbusu přidal dalších 36 zásahů. „Bylo to dalších šedesát minut poctivého hokeje. Od začátku do konce jsme to znovu soupeři ohromně ztížili. Myslím, že z toho byli viditelně frustrovaní. A na druhé straně jsme dokázali proměnit své šance,“ pochvaloval si Anderson.

„Odchytal dobrý zápas, ale už je to podruhé za sebou, co jsme nedokázali dát gól. Musíme se z toho rychle dostat,“ konstatoval útočník Philadelphie Wayne Simmonds. „Střílíme na branku, někdy tam máme hráče a dokážeme si vytvořit závar, někdy ale ne. To se musí změnit a musíme tam být pokaždé. Pak snad budeme trošku úspěšnější,“ uvažoval Simmonds, jehož tým utrpěl osmou porážku z posledních deseti zápasů.

Přesně 21 minut strávil na ledě Jaromír Jágr v souboji se svým bývalým týmem New York Rangers. Vytvořil si tak nové maximum v sezoně a patřil k ústředním postavám strhujícího závěru základní hrací doby.

Rangers se v polovině třetí třetiny dvěma góly v rozmezí dvou minut dostali do vedení 4:2 a zdálo se, že domácí vyjdou naprázdno. Jenže v 58. minutě umocnili přesilovku hrou bez brankáře a Aleksander Barkov snížil. O dalších 39 sekund později, stále při power play, přišla velká chvíle českého veterána s číslem 68, který nejprve nastřelil tyčku a vzápětí vyrovnal svou typickou střelou švihem z pravého kruhu pro vhazování.

Výsledky NHL:

Boston - Toronto 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 57. Chára, 60. Marchand. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Rask (oba Boston), 3. Reimer (Toronto).

Ottawa - Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 20. Zibanejad, 22. Hoffman, 38. M. Michálek, 42. Turris. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18 578. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Hoffman, 3. Ryan (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Anaheim 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Branky: 33. a 34. Stamkos, 26. Kučerov (Šustr), 46. Boyle, 51. Marchessault. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Stamkos, 3. Kučerov (všichni Tampa).

Florida - NY Rangers 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 27. Bjugstad, 38. J. Jokinen, 58. Barkov, 59. Jágr - 12., 34. a 63. Nash, 51. Zuccarello, 53. Stalberg. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17 866. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. J. Jokinen (Florida).

Pittsburgh - San Jose 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 29. Kessel - 8. a 34. Burns, 49. Martin. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18 534. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Martin, 3. Marleau (všichni San Jose).

Winnipeg - Arizona 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky: 7. Scheifele, 33. Byfuglien, 52. Thorburn - 10. Doan, 16. Murphy. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, z 22 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 23:29. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Thorburn, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. Doan (Arizona).

St. Louis - Detroit 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 14. Brodziak, 15. Lehterä, 58. Tarasenko - 11. Dacjuk, 19. Glendening, 29. Larkin, 65. Pulkkinen. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18 098. Hvězdy zápasu: 1. Pulkkinen, 2. Larkin (oba Detroit), 3. Tarasenko (St. Louis).

Dallas - Buffalo 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 48. a 50. Jamie Benn, 7. Roussel. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Jamie Benn, 3. Roussel (všichni Dallas).

Minnesota - Nashville 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 14. Suter, 22. Granlund, 29. Brodin, 43. Vanek. Střely na branku: 27:23. Diváci: 19 056. Hvězdy zápasu: 1. Suter, 2. Granlund, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).

Washington - Colorado 7:3 (4:0, 0:2, 3:1)

Branky: 4. Justin Williams, 8. Ovečkin, 11. Carlson, 20. Schmidt, 47. Kuzněcov, 51. Orlov, 57. Alzner - 26. McLeod, 39. MacKinnon, 52. Martinsen. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Chimera, 3. Carlson (všichni Washington).

Vancouver - Chicago 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)

Branky: 28., 55. a 57. D. Sedin, 10. H. Sedin, 16. Hansen, 60. Burrows - 7. Toews, 17. Garbutt, 53. Anisimov. Střely na branku: 20:29. Diváci: 18 570. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. H. Sedin (oba Vancouver), 3. Toews (Chicago).

To však nebylo v dramatické koncovce vše. Pouhých sedm sekund po rozehrání hosté faulovali unikajícího Reillyho Smithe, který mohl z následného trestného střílení zápas otočit. Jenže na Henrika Lundqvista nevyzrál a z vítězství se nakonec radovali Rangers, když rozhodčí v prodloužení potrestali Pantery za příliš mnoho hráčů na ledě a v přesilovce rozhodl svým třetím gólem v utkání Rick Nash.

Elitní kanonýr, který v minulé sezoně nasázel 42 branek, se „probudil“ poté, co v prvních devatenácti zápasech sezony skóroval jen dvakrát. „Jak se mi nedařilo, snažil jsem se co nejvíc zjednodušit hru. Vypadá to, že to zabralo,“ radoval se Nash. „Není pochyb o tom, že dnes odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů v sezoně. Čas ukáže, zda to byl pro něj zlomový zápas a jestli na něj dokáže navázat,“ poznamenal trenér Alain Vigneault.

To Jágr skóroval už poosmé a už jen jediný zásah ho dělí od toho, aby dohnal Marcela Dionnea na čtvrtém místě historické tabulky střelců. „Jak často se stane, že odvoláte brankáře a dáte dva góly?“ řekl český útočník. „Náš kouč udělal skvělé rozhodnutí. Není mnoho trenérů, kteří by se odhodlali k power play tak brzy.“ Navzdory porážce pochválil Jágr celý tým. „I když jsme prohrávali o dva góly, hráli jsme skvělý zápas. Přesně takhle musíme hrát. Máme dost kvalitních hráčů na to, abychom podobné výkony předváděli pořád. Dokázali jsme, že i proti jednomu z nejlepších týmů v lize si dokážeme vytvořit tlak, točit s pukem v útočném pásmu a vyhrávat souboje u mantinelu. Myslím, že jsme dnes měli i na vítězství,“ řekl Jágr.

Než se zranil, podal Pavelec v brance Winnipegu solidní výkon a pochytal 20 z 22 střel. Hokejisté Arizony na něho vyzráli dvakrát pouze v přesilové hře a díky tomu vedli po dvaceti minutách 2:1. Ve druhém dějství však vyrovnal Dustin Byfuglien a v 52. minutě rozhodl o výhře Jets ve vlastním oslabení Chris Thorburn.

To už hájil branku domácích Michael Hutchinson. Pavelec se zranil ve 36. minutě po kolizi s kapitánem Coyotes Shanem Doanem, který za to byl vyloučen. „Snažil jsem se hrát puk a ztratil jsem balanc. Rád bych řekl, že jsem do něho nevrazil schválně. Nebylo to úmyslné,“ omlouval se Doan.

Trenér Paul Maurice prohlásil, že bližší informace o Pavelcově zranění bude mít až den po zápase. Nicméně podle informací některý kanadských médií byl český gólman spatřen, jak halu opouští po utkání o berlích.

Na pět zápasů prodloužili svou vítěznou sérii hokejisté San Jose díky výhře 3:1 v Pittsburghu. Dvěma góly se o to zasloužil Brent Burns. San Jose vyhrálo zatím všech pět duelů v rámci šestizápasové sérii na hřištích soupeřů, který zakončí dnes v Columbusu. K triumfu dokráčeli i bez trenéra Petera DeBoera, jenž chyběl kvůli rodinným záležitostem.

Pátou výhru v řadě oslavil také Dallas, jenž porazil 3:0 Buffalo. Dva góly vstřelil Jamie Benn a se 14 zásahy se vyhoupl do čela tabulky střelců. Předstihl Patricka Kanea z Chicaga, jenž sice ve Vancouveru díky jedné asistenci bodoval v 16. utkání za sebou, Blackhawks ale prohráli 3:6. Na druhé straně váleli bratři Sedinové - Daniel vstřelil hattrick a na jeden gól přihrál, jeho dvojče Henrik jednou skóroval a k tomu zaznamenal čtyři asistence.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...