Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Americké hokejistky udolaly ve skupině Kanadu 1:0 v prodloužení

Americké hokejistky oslavují výhru nad Kanadou. foto: AP

Souboj velkých favoritů mistrovství světa hokejistek v Utice v základní skupině A vyhrály domácí Američanky. Obhájkyně zlata a majitelky deseti titulů udolaly dvanáctinásobné šampionky z Kanady 1:0 až gólem Kirsten Simmsové ve čtvrté minutě prodloužení. Američanky tak postoupily do čtvrtfinále z prvního místa, Kanada z druhého.
  8:46

Oba zámořské výběry předtím jasně porazily české hokejistky, které obhajují bronz, a zvládly i souboje proti Finsku a Švýcarsku. Souboj nejlepších ženských týmů sledovalo v Adirondack Bank Center přes čtyři tisíce diváků. Přestože se dočkali jen jedné branky, viděli atraktivní zápas.

Výraznými postavami pondělního utkání byly brankářky Aerin Frankelová a Ann-Renee Desbiensová, které si připsaly 26 respektive 29 úspěšných zákroků. Zatímco Frankelová vychytala druhou nulu na turnaji, Desbiensová inkasovala v prodloužení po přečíslení tři na jednu.

Mistrovství světa hokejistek v Utice (USA)

Skupina A:
USA - Kanada 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka:
64. Simmsová.

Mistrovství světa žen
Skupina A 9. 4. 2024 1:00
Góly:
63:38 Simmsová (Harveyová)
Góly:
Sestavy:
Frankelová (Hensleyová) – Kellerová (A), Harmonová, Barnesová, Harveyová, Guildayová, Winnová, Dunneová – Knightová (C), Carpenterová (A), Coyne-Schofieldová – Bilkaová, Heiseová, Murphyová – Panneková, Scamurraová, Curlová – Simmsová, Edwardsová, Janeckeová – Edenová.
Sestavy:
Desbiensová (Maschmeyerová) – Larocqueová (A), Fastová, Sheltonová, Ambroseová, Bellová, N. Goslingová, Bourbonnaisová – Fillierová, Jennerová, Poulinová (C) – Nurseová, Spoonerová, Maltaisová – Staceyová, Clarková, Turnbullová (A) – O'Neillová, J. Goslingová, Serdachnyová – Rattrayová.

Rozhodčí: Neary (CAN), Tassoni (USA) – Clarke, Welsh (obě CAN)

Autoři: ,

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...