20. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Na ledě byly patnáct let rivalky. Nyní se hokejistky těší z narození dcery

Julia Chuová a Caroline Oulletteové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Julia Chuová a Caroline Oulletteové. | foto: Reprofoto

PRAHA Je to patnáct dní, kdy se hokejistce Caroline Oulletteové narodila dcerka Liv. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se Kanaďanka z potomka neradovala s bývalou americkou soupeřkou Julií Chuovou.

Je to jak příběh z červené knihovny. Anebo z pera hollywoodského scenáristy love story. Podobně okomentovala některá kanadská média zprávu o narození dcery osmatřicetileté Caroline Oulletteové a o tři roky mladší Julie Chuové. 

Jistě, potomci homosexuálních párů nejsou již takovou výjimkou. Navíc u dvou žen a zvláště v zámoří, kde je v mnoha státech povoleno uzavírat manželství stejných pohlaví.

Na zajímavosti příběhu dodává skutečnost, že Oulletteová je kanadskou hokejistkou, která má doma mimo jiné čtyři zlaté olympijské medaile. Ve třech finálových duelech pod pěti olympijskými kruhy pak byla její soupeřkou právě Američanka Chuová, pětinásobná mistryně světa. 

Obě ženy navíc nosily na dresu stejné číslo 13. Oulletteová byla dlouholetou kapitánkou javorových listů, Chuová zastávala tuto funkci u amerického výběru v letech 2011 až 2013.

Julia Chuová (na ledě) a Caroline Oulletteové v souboji na ledě.

Julia Chuová (na ledě) a Caroline Oulletteové v souboji na ledě.

Už v té době mezi oběma ženami přeskočila jiskra. Některá média si všimla, že jejich profily na sociálních sítích plní společné fotografie. O tom, že by tvořily pár, ale veřejně nemluvily. Kromě jejich týmu v ženské obdobě NHL (CWHL) – Canadiennes de Montreal – nikdo vlastně ani nevěděl, že chtějí spolu založit rodinu.

Oulletteová ještě odehrála březnové finále soutěže, ve kterém přispěla k zisku Clarkson Cupu, dokonce byla i na soupisce pro novou sezonu, která začala před měsícem.

Vedení týmu ale oznámilo, že hráčka přezdívaná „Caro“ si o něco prodlouží letní volno. Nikoho ani nenapadlo, že je těhotná, byť fotky na jejím Twitteru naznačovaly kulatící se bříško.

Až 5. listopadu do sebe všechno zapadlo. Oulletteová porodila dcerku vážící 3,25 kilogramu, která dostala jméno Liv Chu-Oulletteová. Radostnou zprávu na sociálních sítích oznámila o čtyři dny později Shannon Millerová.

I zde by srdce milovníků filmových dojáků zaplesalo. Millerová je Kanaďanka, která coby trenérka dovedla svoji vlast k triumfu na MS 1997 a stříbru na OH 1998. 

O třináct let později dělala poradkyni ruské ženské hokejové reprezentaci, když v té době už více než dekádu trénovala univerzitní tým Minnesota Duluth. V roce 2012 tak získala také americké občanství.

„Cítím se opravdu požehnaná, že zažívám toto neuvěřitelné dobrodružství s láskou a nejlepší kamarádkou Julií,“ napsala Oulletteová před šesti dny na Instagramu.

„Už jsme byli v našem životě požehnány úžasnými přáteli, rodinou, láskou a nyní je zde naše dcera,“ přidala se Chuová, která se už loni vydala na dráhu trenérky, když vede montrealský univerzitní tým Concordia Stingers.

Že by tím zároveň dala najevo, v jakém dresu se bude jednou jejich dcerka prohánět po ledě?

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz