Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Prahu! Modrobílá armáda se chystá na metropoli. Padne rekord

Sport

  12:00
PRAHA/BRNO - Pokud na ten zápas chcete zajít, možná je lepší si pospíšit s koupí lepších míst. Třebaže hokejová Slavia přivítá brněnskou Kometu až v úterý... Proč? Armáda brněnských fanoušků se do Prahy chystá v rekordním počtu. V počtu, který - co se týče venkovních zápasů - nemá v české extralize obdoby.

Fanoušci Komety Brno. foto: ČTK

Do O2 areny má totiž dorazit až na deset tisíc fanoušků z Brna, tedy ještě víc, než se vejde do jejich domácího Ronda. "Naši pojedou ukázat, že při podpoře Komety na nějakou stokorunu nehledí," řekl serveru iDnes.cz Tomáš Kundrát, předseda brněnského fanklubu. S největší pravděpodobností padne letošní rekord návštěvnosti, který z října drží pražské derby s počtem 9559 diváků.

Slavia se od startu sezony potýká s nízkou podporou svých fanoušků. Zato teď si z příjmu ze vstupného může kasu o něco víc zaplnit. Minulá zkušenost: rvačky a řev Jenže víc než radost provázejí pražský klub obavy. "Jsme rádi za každého fanouška, jenže zase ne za každou cenu," říká Jan Kratochvíl, marketingový ředitel. Mluví z něj především zkušenosti z minulé sezony. Slávisté si dobře pamatují, že nebyly pozitivní.

Fanoušci Komety Brno.

Tehdy do Prahy dorazilo několik tisíc Brňanů, jenže během utkání se v hledišti několikrát odehrály dramatické situace. Na některých místech se fanoušci hostí dostali do potyčky jak mezi sebou, tak i s pořadatelskou službou. Polévali pivem domácí střídačku, pár jedinců se na ni snažilo i vniknout. Po narážkách na manželky slávistických hráčů byly děti hráčů přeneseny do útrob haly.

"Kometa má výborné fanoušky, ale někteří jednotlivci už tak výborní nejsou," přiznal včera LN Kratochvíl. "Radši uvítáme pět set slušných lidí než tisíce těch, mezi kterými je tohle." Slavia už na úterní utkání zdražila vstupné: místo rozmezí 180-260 korun teď pořídíte lístky za cenu od 200 do 350 Kč.

Fanoušci Komety Brno jsou u vytržení. Tým hraje o postup do extraligy.

Na tento krok už ironicky zareagoval také fanklub z Brna: "Slavia zřejmě potřebuje naplnit klubovou kasu fanoušky Komety, protože ti jejich do haly nechodí." Pražané se úpravu svých cen snaží zdůvodnit zvýšenou bezpečnostní ostrahou. Klub v současnosti jedná s policií, v pohotovosti prý bude i jeho bezpečností agentura. A počet lidí v pořadatelské služba plánuje navýšit o polovinu.

"Třeba lidi v evidentně podnapilém stavu do arény zkrátka nepustíme," varuje už dopředu Kratochvíl. Enklávu Brňanů však žádná slova nezastaví. Ze všech 14 extraligových klubů má Kometa nejpočetnější podporu při duelech venku. Ovšem teď se chtějí obzvlášť cítit jako doma. Zvlášť pokud se přímo v O2 aareně objeví třeba modrobílý stánek s jejich suvenýry, který si zařídila společnost All Sports.

Ta má nabízet i zboží související pouze s úterním zápasem. "Poptávka po předmětech Komety v posledních dnech stoupá," vysvětlil Igor Novotný, ředitel firmy. Je jasné, že jeho sortiment půjde na dračku.