Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jeho férové gesto málem stálo Plzeň titul. Chtěl jsem vyhrát čestně, říká

Sport

  9:21
ZLÍN - Slovenský obránce Tomáš Slovák si vychutnával zlatý triumf s Plzní a na jeho adresu padala navíc slova uznání za gesto fair play, které předvedl na konci základní hrací doby. Přiznal teč puku v obranném pásmu a Zlín si i díky tomu gólem deset sekund před sirénou vynutil prodloužení.

Plzeňský hokejista Tomáš Slovák. foto: MAFRA - Ladislav Němec

"Mělo to tak být a Martin Straka měl rozhodnout zlatým gólem. Dívala se celá republika, jsem čestně vychovaný a nechtěl jsem, aby první historický titul pro Plzeň byl vybojovaný podvodem. Záleželo mně na tom, aby byl získaný čestně. Několik hráčů už mi řeklo, že na to mám být hrdý a to taky jsem," popsal Slovák své dojmy.

Slovák byl šťastný, že Plzeň titul v dramatické bitvě vybojovala a ikona plzeňského klubu opravdu rozhodla. "Moc mu to přeji, je to borec a smekám před ním klobouk. Vážně si to moc zasloužil. Přál jsem si, aby tento zápas rozhodl on. Martinovi to přáli všichni, ať už hráči nebo fanoušci. Bůh to zařídil, aby ten zápas Martin rozhodl," nepochyboval věřící slovenský obránce.

VÍCE ZDE:

Lež by si vyčítal do konce života

"On je hrozně pobožný. Věří, že kdyby zalhal, vyčítal by si to do konce života. Klidně by za to mohl dostat cenu. Tomáš do toho dává všechno, celé srdce, celého člověka a je jeden z největších tahounů našeho týmu."
Hrající trenér Jaroslav Špaček

Plzeň se vyrovnávala ve finále s velkou marodkou v defenzívě. Do hry naskočil i Jaroslav Špaček, jenž do té doby působil na střídačce jako asistent. V elitní obranné dvojici nastupoval s Jiřím Hanzlíkem. "Musím říct, že vidět naši první obranu, která měla dohromady osmdesát let, to bylo velmi zábavné," usmíval se Slovák.

Právě i při jeho absenci se Špačkův comeback zrodil. "Pátý zápas jsem byl nemocný, díval jsem se v televizi a byly to strašné nervy. Spoluhráči to ale zvládli. Jsem velmi rád za Jardu; určitě toho rozhodnutí nelituje a je rád, že si mohl zahrát o titul a že mohl být u toho," konstatoval třicetiletý zadák.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Slováka i Špačkovo rozhodnutí jít do boje dalo mužstvu velký pozitivní impulz. "Je to Pan obránce a všichni beci jsme se od něj učili. Po roce naskočil do finále a prokázal přehled ve hře. Beru to tak, že člověk na to musí mít velkou kuráž, aby to udělal. Jarda se ukázal jako pravý srdcař a velmi mu gratuluji k tomu, že mohl být strůjcem titulu," dodal na adresu olympijského vítěze z Nagana.

Autoři: ,

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat